Grupa Specjał przejmuje spółkę Ren, dużego dystrybutora mrożonek

Grupa Specjał przejmuje spółkę Ren, dużego dystrybutora mrożonek

W dniu 9 maja 2022 r. PPHU Specjał Sp. z o.o. podpisał umowę nabycia 100% udziałów w firmie Ren Sp. z o.o. („Ren”). W ramach uzgodnionej transakcji Grupa Specjał m.in. dostarczy Ren dodatkowe istotne finansowanie oraz wesprze spółkę w zakresie zarządzania oraz know-how. Warunkiem transakcji jest pozytywna decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Zakup Ren pozwoli na rozszerzenie działalności Grupy Specjał o nowy segment dystrybucji żywności mrożonej – Ren ze swoją strukturą 11 oddziałów w całej Polsce oraz z bardzo doświadczoną kadrą stanowi unikalną platformę dla szybkiego rozwoju sprzedaży w tym segmencie.

Ren ze wsparciem od Grupy Specjał idzie po pozycję lidera

Grupa Specjał planuje istotnie wesprzeć Ren finansowo oraz operacyjnie. Obie firmy wierzą, że z pomocą Grupy Specjał w ciągu kilku najbliższych lat Ren ma szanse uzyskać pozycję lidera bardzo ciekawego i szybko rosnącego rynku dystrybucji żywności mrożonej. 

Realizacja uzgodnionej transakcji w szczególności pozwoli na umocnienie relacji Ren z kluczowym dostawcami, dalszą poprawę obsługi klientów z kanałów detalicznego i HoReCa, a także w pełni wykorzystać potencjał najcenniejszego z zasobów Ren – wysoko wykwalifikowanych pracowników doskonale znających rynek dystrybucji lodów i mrożonek. 

Warunkiem dojścia do skutku transakcji jest uzyskanie pozytywnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczącej planowanej koncentracji.

Grupa Specjał to wiodący dystrybutor żywności z rocznymi przychodami przekraczającymi 2 miliardy PLN, specjalizujący się przede wszystkim w dystrybucji produktów ogólnospożywczych, alkoholi i nabiału.  Ren Sp. z o.o. to jeden z największych dystrybutorów żywności mrożonej z rocznymi przychodami przekraczającymi 340 milionów złotych. 


Fot. Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał (mat. redakcji)

Reklama