McCormick wprowadził na polski rynek nowe smaki sosów Frank's

McCormick wprowadził na polski rynek nowe smaki sosów Frank's

FRANK’S RedHot, amerykańska marka ostrych sosów o prostym składzie rozszerzyła swoje portfolio produktów w Polsce.

Frank’s to numer 1 w kategorii sosów ostrych w USA[1]. Marka FRANK’S RedHot została wprowadzona na polski rynek spożywczy 3 lata temu przez firmę McCormick, światowego lidera rynku produktów smakowych i właściciela marki Kamis. W marcu 2022 roku polskie portfolio rozszerzyło się o 2 nowe smaki.

Nowe smaki sosów Frank's w Polsce

Oryginalny amerykański sos Frank’s Original nie zawiera konserwantów i składa się tylko z 5 prostych składników: chili (min. 35%), wody, mielonego czosnku, octu i soli. Unikalne połączenie ostrości i smaku, sprawia, że nadaje się on do wszystkiego i otwiera przed miłośnikami ostrości nowe horyzonty. Pewnie dlatego bardzo szybko zyskał w Polsce dużą popularność.

W marcu 2022 marka rozszerzyła polskie portfolio produktów o 2 nowe smaki z linii „Craft Edition”, umacniając tym samym swoją pozycję w kategorii sosów ostrych. Nowe warianty to: Wędzone Chipotle oraz Opiekane Jalapeno:

  • Wędzone Chipotle – dodaje wędzonego i lekko ostrego posmaku, idealnie nadaje się do dań mięsnych i z grilla. Pasuje również do dań z warzyw.
  • Opiekane Jalapeno – dobrze komponuje się z daniami meksykańskimi jak taco czy burrito, świetnie sprawdzi się także jako dip do nachos, sos na kanapkę lub do warzyw.

Pyszne, ostre sosy, zapakowane zostały w butelki o niezwykle atrakcyjnym kształcie, o pojemności 135 ml.

Wszystkie smaki powstają metodami prawdziwych rzemieślników – swoją oryginalność zawdzięczają przede wszystkim specjalnej obróbce papryczek chili, które są głównym składnikiem każdego z sosów marki (stanowią minimum 35% całości). Dodają one daniom ostrości i wyjątkowego, głębokiego smaku.

Do stworzenia sosów Frank’s używane są tylko składniki wysokiej jakości, a w samych sosach widoczne są nasiona oraz kawałki grillowanej papryczki chili. W składzie znajdziemy również inne składniki kategorii premium, np.: wędzoną sól i czosnek. Przygotowane bez sztucznych barwników i konserwantów, są również odpowiednie dla wegan oraz wegetarian. Bo to właśnie doskonały skład jest gwarantem świetnego smaku i sukcesu sosów Frank’s RedHot!


Fot. mat. prasowe

[1] Euromonitor International Limited, edycja Packaged Food 2021, dla kategorii zdefiniowanej jako sosy chili, wartościowa sprzedaż detaliczna sosów Frank’s w USA, dane z 2020

Reklama