Maspex podnosi ceny swoich produktów. Kiedy nastąpi podwyżka?

Maspex podnosi ceny swoich produktów. Kiedy nastąpi podwyżka?

Maspex zapowiada kolejną już podwyżkę cen swoich produktów. Jak wyjaśnia prezes firmy Krzysztof Pawiński, wzrosty kosztów dotknęły właściwie wszystkich składników wchodzących w koszty wytworzenia produktów.

Firma Maspex jest polskim producentem artykułów spożywczych. W jej potfolio znajdziemy takie produkty jak napoje Tymbark, dżemy Łowicz, makarony Lubella czy keczupy Kotlin.

Pierwsze podwyżki cen produktów polskigo giganta miały miejsce w październiku 2021 roku. Jak zapowiada cytowany przez money.pl za PAP-em, prezes Maspexu Krzysztof Pawiński, presja inflacyjna ze strony produktów rolnych oraz drożejące nawozy i paliwo będą musiały mieć odzwierciedlenia w cenach

W związku z tym, w lipcu możemy spodziewać się kolejnej podwyżki cen produktów Maspexu. A jak zapowiada Krzysztof Pawiński, wszystko wskazuje na to, że nie będzie to ostatnia runda podwyżek. "Wszystko wskazuje na to, że należy się przygotować jeszcze do jesiennych podwyżek, chyba że nagle wzrost cen w zaopatrzeniu wyhamuje" – mówi prezes Maspexu.


Fot. Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex (mat. redakcji)

Reklama