ZT "Kruszwica" i Bunge Polska wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF

ZT&nbsp"Kruszwica"&nbspi Bunge Polska wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w czwartek o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych Zakładów Tłuszczowych "Kruszwica" oraz Bunge Polska sp. z o.o.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jest organem, który przede wszystkich sprawuje nadzór nad polskim rynkiem finansowym. 5 maja br. Urząd rozszerzył listę ostrzeżeń publicznych KNF o cztery nowe podmioty. Wśród nich znalazły się Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica", producent m.in. oleju Kujawskiego, a także Bunge Polska, podmiot działający w braży rolno-spożywczej.

KNF podał na stronie, że Urząd skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie "zawiadomieniem z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi". Dokładnie mowa o prowadzeniu działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Przypomnijmy, że Bunge Polska w grudniu 2021 roku ogłosił przejęcie ZT "Kruszwica". Jednak decyzją spółki, znane na polskim rynku marki jak olej Kujawski czy margaryna Smakowita pozostają niezmienione. (Więcej pisaliśmy na ten temat w artykule: To już koniec ZT Kruszwica w Polsce?).


Fot. AdobeStock(Naypong Studio)