Lidl maluje antysmogowe murale z okazji 20-lecia obecności firmy w Polsce

Lidl maluje antysmogowe murale z&nbspokazji 20-lecia obecności firmy w&nbspPolsce

Lidl w 2022 roku świętuje dwudziestolecie istnienia firmy w Polsce. Z tej okazji sieć przygotowała specjalną kampanię marketingową. Jednym z jej elementów będą nowopowstałe murale, które pojawią się w 6 polskich miastach. Do ich namalowania wykorzystano ekologiczne farby antysmogowe.

Z okazji 20-lecia istnienia, sieć wystartowała ze specjalną, jubileuszową kampanią – "Lidl. 20 lat wszystkiego najlepszego!". Jednym z nośników kampanii są murale – sieć po raz pierwszy wykorzystała ten kanał do komunikacji.

Nowy kanał komunikacji z klientami

Sieć Lidl w ramach tegorocznej kampanii, w której komunikuje 20-lecie obecności na polskim rynku, zdecydowała się na wykorzystanie murali jako nowego kanału komunikacji z klientami.

"To format, który od kilku lat stale zyskuje na popularności, zdobiąc ściany budynków w naszych miastach. Zadbaliśmy o to, aby nasza kreacja graficzna była estetyczna i podkreślała wartości oraz symbole, które kojarzą się z Lidl Polska" – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Mural Lidla w Poznaniu (mat. prasowe)

Dodatkową zaletą murali tworzonych w ramach kampanii jest ich funkcja ekologiczna. Do ich malowania murali są wykorzystane dwa rodzaje farb – ekologiczna oraz ekologiczna farba KNOxOUT, która dodatkowo redukuje szkodliwe tlenki azotów. Jak podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, dzięki użytym farbom antysmogowym redukowane są zanieczyszczenia obecne w powietrzu.

Gdzie pojawią się murale Lidla?

Lidl Polska przygotuje aż sześć murali, które zlokalizowane będą w największych miastach w Polsce:

  • w Warszawie (przy metrze Politechnika, ul. Waryńskiego 3),
  • w Krakowie (przy ul. Karmelickiej 28),
  • we Wrocławiu (skrzyżowanie ulicy Dubois z Pomorską),
  • w Poznaniu (ul. Półwiejska 4 oraz przy zbiegu ulic Bukowskiej i Zeylanda przy Międzynarodowych Targach Poznańskich)
  • w Gdyni (przy zbiegu ulicy Władysława IV oraz alei Piłsudskiego).

Murale wykonała Grupa RW – MalujemyMurale.pl, a do ich namalowania zostały wykorzystane ekologiczne farby antysmogowe. 


Fot. Mural w Warszawie (Lidl Polska)