Wawel w 2021 roku opracował blisko 50 nowych receptur. Podsumowanie roku

Wawel w&nbsp2021 roku opracował blisko 50&nbspnowych receptur. Podsumowanie roku

Rozwój portfolio produktowego, nowe receptury, inwestycje w proekologiczne rozwiązania oraz działania edukacyjne i charytatywne Fundacji Wawel z Rodziną – tak znany producent słodyczy podsumował 2021 rok w opublikowanym Oświadczeniu na temat informacji niefinansowych.

Oświadczenie pojawiło się przy okazji publikacji wyników finansowych spółki Wawel SA. Zawarto w nim m.in. szczegóły dotyczące kwestii prospołecznych i środowiskowych.

Mocny rozwój oferty

Rok 2021 był kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju portfolio produktowego marki Wawel. Firma opracowała 47 nowych receptur, z których wszystkie są zgodne z ideą Dobrych Składników, a więc tworzenia słodyczy najwyższej jakości, bez zbędnych dodatków.

Do najważniejszych nowości należała czekolada Ekstra Gorzka Premium 100% cocoa 80 g – pierwsza oparta tylko na jednym surowcu, czyli ziarnie kakaowca, posiadającego certyfikat RAC.

Czekolada Extra Gorzka Premium 100% cocoa od Wawelu (mat. prasowe)

Pojawiły się także nowe warianty Królewskiego Mleczka: o smaku malinowym i cappuccino – jedynych na rynku indywidualnie pakowanych, okrągłych pianek w czekoladzie. Dużą zmianą było wprowadzenie nowej formy czekolad dużych. Teraz dostępne są w postaci łatwej do podzielenia tabliczki, składającej się z 33 kosteczek, wypełnionych nadzieniem oraz sygnowanych ziaren kakaowca.

Ekologia wśród priorytetów Wawelu

Ubiegły rok był także okresem inwestycji w ekologiczne rozwiązania. W części magazynowej oraz biurach Zakładu Produkcyjnego nr 1 wymienione zostało oświetlenie. Dzięki temu firma zaoszczędzi 261 018 kWh rocznie. Ponadto Wawel wyprodukował już 183 611 kWh energii z własnych kolektorów słonecznych, zamontowanych na dachu Zakładu Produkcyjnego nr 2.

Zakład produkcyjny Wawel (mat. prasowe)

W 2021 roku firma rozpoczęła także znaczną inwestycję w podczyszczalnię ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Oddanie do użytku zaplanowano na 2022 rok.

Pomoc społeczna i edukacja

Firma Wawel oraz Fundacja Wawel z Rodziną kontynuowały działania z zakresu pomocy społecznej i edukacyjnej, mimo ograniczeń związanych z pandemią. 46 placówek opieki dziennej i całodobowej wzięło udział w II edycji programu edukacyjnego "#DobraRobotaChallenge", czyli "Kim chcę być, gdy dorosnę?".

Do drugiej edycji programu Wawelu zgłosiło się blisko 150 instytucji (mat. prasowe)

Ponadto do II edycji programu "Dobro od Dziecka" do grudnia 2021 roku zgłosiło się 147 instytucji. Przekazano także ponad 2 tony słodyczy na wsparcie inicjatyw Fundacji.

Reklama