Startuje program "5 porcji warzyw, owoców lub soku". Będzie o tym głośno

Startuje program "5 porcji warzyw, owoców lub soku". Będzie o tym głośno

Startuje kolejna edycja programu "5 porcji warzyw, owoców lub soków". Jest on realizowany przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków, organizację reprezentującą producentów soków, nektarów i napojów z owoców oraz warzyw.

Program, już 12. rok z rzędu, będzie promował zdrowe nawyki żywieniowe i edukował o zasadach zdrowej zbilansowanej diety, zachęcając do większego spożycia warzyw, owoców i powstających z nich soków. XII edycja kampanii skupia się na dotarciu do szerokiej grupy konsumentów.

12. edycja programu "5 porcji warzyw, owoców i soków"

Tegoroczna edycja programu będzie skierowana zarówno do rodziców, jak i młodych dorosłych, prowadzących zdrowy tryb życia. Dodatkowo działania będą kierowane do przedstawicieli środowiska naukowego (w tym specjalistów ds. żywienia), producentów dbających o wysoką jakość swoich produktów oraz branży rolno-spożywczej.

Dzięki współpracy z twórcami internetowymi, mediami oraz udziale w wydarzeniach naukowych i branżowych główny przekaz programu trafi do wszystkich osób z grupy docelowej.

Najnowsza wiedza o zdrowym odżywianiu w jednym miejscu

Wizytówką projektu jest serwis internetowy www.apetytnapolskie.com, na którym można znaleźć wszystkie informacje o działaniach realizowanych w ramach kampanii. Jest on również zbiorem najnowszej wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania oraz ciekawych sposobów na zwiększenie udziału warzyw, owoców i soków w codziennej diecie.

Za całościową obsługę projektu odpowiedzialna jest agencja PR Hub, która zrealizuje szereg działań komunikacyjnych i mediowych, zarówno online jak i w prasie.

Działania komunikacyjne będą realizowane przez cały rok, ze szczególnym nasileniem w Dniu Soku oraz Światowym Dniu Owoców i Warzyw, które wypadają kolejno 30 maja i 1 lipca. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.


Fot. stock.adobe.com/simona