Leki OTC i suplementy diety. Trendy na rynku i preferencje Polaków

Leki OTC i suplementy diety. Trendy na rynku i preferencje Polaków

USP Zdrowie jest producentem sumplementów diety i leków OTC. Firma na co dzień dostarcza Polakom produkty, które pozwalają im zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie. Jakie trendy dominują na rynku suplementów? Co jest najważniejsze dla konsumentów podczas wyboru przy półce sklepowej? Na te pytania odpowiada Aleksandra Luchowska, Business Unit Director w USP Zdrowie.

Jak USP Zdrowie pomaga Polakom dbać o zdrowie?

USP Zdrowie to lider na rynku suplementów diety i leków dostępnych bez recepty (OTC) w Polsce. Jednym z celów firmy jest dostarczanie konsumentom najwyższej jakości produktów, które pozwalają im oraz ich bliskim w pełni cieszyć się zdrowiem i zadbać o dobre samopoczucie. Produkty USP Zdrowie są obecne na szeroką skalę nie tylko w aptekach, ale i w sklepach.

Popularnym trendem na rynku suplementów diety, ale nie tylko, jest adresowanie jednym produktem więcej niż jednej potrzeby. Takim przykładem w portfolio USP Zdrowie jest suplement diety Verdin Fix, najlepiej sprzedająca się herbatka funkcjonalna w Polsce. Stosowana do posiłku wspiera trawienie, ale też dobrze smakuje, dlatego może być ciekawą alternatywą do zwykłej herbaty czy zimnych napojów.

Prawidłowa praca układu pokarmowego – jak o nią dbać?

Zgodnie z wynikami projektu badawczego wykonanego dla USP Zdrowie w 2018 roku, aż 91% Polaków odczuwa jakiś dyskomfort ze strony układu pokarmowego przynajmniej raz w roku. Najczęściej wskazuje się wzdęcia, uczucie pełności, ciężkości, przejedzenie. Często są one efektem wyborów kulinarnych – gdy jemy za dużo i za ciężko – dlatego głównym momentem ich występowania są święta wielkanocne i Bożego Narodzenia.

Część problemów ma podłoże stresowe, gdy jemy zbyt szybko, połykamy powietrze, nie gryziemy dokładnie. Stres potrafi rozregulować układ pokarmowy, i nawet gdy się je niewiele, można odczuwać pieczenie przełyku czy mieć trudność z wypróżnieniem. Niektórym z nich może zapobiec poprawienie zwyczajów kulinarnych, nie stresowanie się. Ważna jest też regularna regeneracja mikrobiomu w jelicie – armii ponad 100 mld dobroczynnych bakterii, dbających o prawidłową pracę układu pokarmowego.

Czy preferencje Polaków zmieniają się jeśli chodzi o wybór produktów farmaceutycznych?

Stałą preferencją jest sięganie po sprawdzone marki, dlatego na półkach sklepowych najczęściej obecni są liderzy kategorii z kanału aptecznego. Bardzo ważna jest wygoda stosowania, która najczęściej oznacza wybór tabletki lub kapsułki. Są jednak kategorie, w których popularność zyskują inne formy – herbatka do posiłku, saszetka do rozpuszczania na zatoki czy tabletka do ssania na zgagę.


Fot.: Aleksandra Luchowska, Business Unit Director w USP Zdrowie (mat. redakcji)