Adam Miszczyszyn stanie na czele słowackiego Lidla

Lidl Słowacja od 1 maja br. będzie zarządzany przez nowego prezesa. Zostanie nim Polak, Adam Miszczyszyn, który przez pierwsze lata swojej kariery w firmie, zdobywał doświadczenie w Lidl Polska. 

Adam Miszczyszyn zastąpi na stanowisku prezesa Lidl Słowacja Matúša Gála, który przejmie odpowiedzialność za Lidla w Belgii i Luksemburgu. Jak informuje Lidl, obecność firmy w 31 krajach stwarza możliwości rozwoju na wielu rynkach w jej strukturach. Najświeższym przykładem jest Adam Miszczyszyn, który z Lidlem jest związany już od 20 lat.

Kim jest Adam Miszczyszyn?

Przez pierwsze 8 lat kariery w firmie, Adam Miszczyszyn zdobywał doświadczenie w Lidl Polska. W latach 2007-2010 był dyrektorem pionu zakupów Lidl Polska – zarządzał całym asortymentem oraz odpowiadał za relacje z dostawcami.

Od 12 lat rozwija swoją karierę w strukturach międzynarodowych firmy – m.in. odpowiadając za rozwój pionów zakupów we wszystkich spółkach narodowych oraz zarządzanie dużymi kategoriami produktowymi w Lidlu międzynarodowym.

Od 1 maja br. Adam Miszczyszyn obejmie stanowisko prezesa Lidl Słowacja. 

Jest absolwentem Politechniki Szczecinskiej Wydzialu Budowy Maszyn oraz International Business Studies w Szczecinie. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwojki dzieci.


Fot.: Adam Miszczyszyn (mat. prasowe Lidl)

Reklama