Henkel zmienił zdanie. Niemiecki koncern wycofuje się z Rosji

Henkel zmienił zdanie. Niemiecki koncern wycofuje się z Rosji

W związku z wojną na Ukrainie Henkel zdecydował się na wycofanie się z działalności biznesowej w Rosji – poinformowała firma we wtorkowym komunikacie.

Jeszcze na początku kwietnia Carsten Knobel, prezes Henkela, informował o tym, że firma nadal kontynuuje swoją działalność w Rosji. Prezes firmy motywował to wtedy dobrem 2,5 tys. zatrudnionych w tym kraju pracowników. W międzyczasie w ramach sprzeciwu wobec decyzji koncernu, ze stanowiska zrezygnował nawet jeden z członków zarządu.

Niemiecki koncern zmienił jednak zdanie. 19 kwietnia firma poinformowała o wycofaniu się z działalności biznesowej w Rosji. "Henkel potępia rosyjską wojnę z Ukrainą i przemoc wobec niewinnych cywilów. Naszym priorytetem pozostaje robić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać naszych kolegów na Ukrainie" – powiedział Carsten Knobel, prezes Henkela.

Jak informuje w komunikacie firma, obecnie przygotowywany jest proces realizacji. W tym czasie wszyscy pracownicy w Rosji będą nadal otrzymywać wynagrodzenia

"W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie oszacować spodziewanych skutków finansowych dla Henkela wynikających z planowanego wyjścia" – poinformowała firma w komunikacie.


Fot.: mat. prasowe Henkel/Copyright Henkel Polska Sp. z o.o., 2022, Wszystkie prawa zastrzeżone

Reklama