Żabka dołączyła do sieci, które nie sprzedają jaj z chowu klatkowego

Żabka dołączyła do sieci, które nie sprzedają jaj z&nbspchowu klatkowego

Żabka w marcu tego roku ropoczęła proces wycofywania ze sprzedaży jaj kurzych pochodzących z chowu klatkowego. Przed świętami Wielkanocy firma poinformowała z dumą o dołączeniu do grona sieci handlowych i spożywczych, które zaprzestały wspierania chowu klatkowego.

Żabka, podejmując decyzję o zakończeniu sprzedaży jaj pochodzenia klatkowego, dołączyła do wydłużającej się listy sieci handlowych, którym nie jest obojętny los zwierząt. Jaj z chowu klatkowego nie kupują już m.in. klienci: Makro, Netto, Kauflandu czy Biedronki.

Żabka wycofała jaja z chowu klatkowego ze wszystkich sklepów w Polsce

Rozpoczynając w marcu 2022 roku proces wycofywania ze sprzedaży jaj kurzych pochodzących z chowu klatkowego, Żabka wypełnia kolejne zobowiązanie zawarte w swojej strategii odpowiedzialności. Obecnie w ofercie sklepów sieci dostępne są jaja z hodowli ściółkowych, ekologicznych oraz z wolnego wybiegu.

Decyzja o wycofaniu ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego stała się dla nas naturalną konsekwencją naszych wcześniejszych deklaracji – troski o planetę i dobrostan zwierząt.

Joanna Kasowska, dyrektor jakości i standardów zarządzania żywnością w Żabka Polska

Żabka tworzy dla swoich klientów możliwości dokonywania odpowiedzialnych wyborów w codziennych zakupach. W centrum wszystkich działań firmy jest klient – jego wygoda, bezpieczeństwo, zaufanie i zadowolenie. Dlatego też Żabka pragnie ułatwiać klientom zmianę codziennych nawyków na lepsze dla nich i dla planety czyniąc zrównoważone wybory oczywistymi.

Bardzo cieszymy się, że tak znana sieć jak Żabka całkowicie zakończyła proces rezygnacji ze sprzedaży świeżych jaj pochodzenia klatkowego. Działania Żabki niewątpliwie przyczyniają się do poprawy warunków życia milionów kur.

Julia Pająk, specjalistka ds. kampanii biznesowych w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki

Jeden z filarów strategii Żabki dotyczy dbałości o środowisko naturalne i jest przejawem troski o planetę, jednocześnie również stanowi odpowiedź na najważniejsze wyzwania współczesnego świata – jakimi są kwestie związane z ochroną klimatu oraz promowaniem i rozwijaniem gospodarki obiegu zamkniętego.

W dzisiejszych czasach troska o dobrostan zwierząt staje się niezbędnym elementem  odpowiedzialności społecznej biznesu. Coraz więcej firm podejmuje się rezygnacji z jaj klatkowych i tym samym spełnia oczekiwania polskich konsumentów nieobojętnych na los zwierząt.

Julia Pająk

Chów klatkowy nie zapewnia kurom godnych warunków do życia. Mają zdecydowanie za mało przestrzeni na swobodne poruszanie się i realizowania naturalnych dla nich zachowań. Skutkuje to m.in. ogromnym stresem. Nie mogą swobodnie budować gniazd, przesiadywać na grzędzie, grzebać w ziemi w poszukiwaniu pożywienia, nie mają dostępu do świeżego powietrza i słońca.  Chów klatkowy kur niosek to okrutna praktyka, nie zapewniająca kurom odpowiednich warunków do życia. Żabka docenia inicjatywy mające na celu poprawę warunków ich życia i z wielkim szacunkiem podchodzi do działań m.in. Stowarzyszenia Otwarte Klatki zmierzających do poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych.


Fot.: mat. redakcji

Reklama