Żabka w marcu tego roku ropoczęła proces wycofywania ze sprzedaży jaj kurzych pochodzących z chowu klatkowego. Przed świętami Wielkanocy firma poinformowała z dumą o dołączeniu do grona sieci handlowych i spożywczych, które zaprzestały wspierania chowu klatkowego.
Żabka, podejmując decyzję o zakończeniu sprzedaży jaj pochodzenia klatkowego, dołączyła do wydłużającej się listy sieci handlowych, którym nie jest obojętny los zwierząt. Jaj z chowu klatkowego nie kupują już m.in. klienci: Makro, Netto, Kauflandu czy Biedronki.
Żabka wycofała jaja z chowu klatkowego ze wszystkich sklepów w Polsce
Rozpoczynając w marcu 2022 roku proces wycofywania ze sprzedaży jaj kurzych pochodzących z chowu klatkowego, Żabka wypełnia kolejne zobowiązanie zawarte w swojej strategii odpowiedzialności. Obecnie w ofercie sklepów sieci dostępne są jaja z hodowli ściółkowych, ekologicznych oraz z wolnego wybiegu.
Żabka tworzy dla swoich klientów możliwości dokonywania odpowiedzialnych wyborów w codziennych zakupach. W centrum wszystkich działań firmy jest klient – jego wygoda, bezpieczeństwo, zaufanie i zadowolenie. Dlatego też Żabka pragnie ułatwiać klientom zmianę codziennych nawyków na lepsze dla nich i dla planety czyniąc zrównoważone wybory oczywistymi.
Jeden z filarów strategii Żabki dotyczy dbałości o środowisko naturalne i jest przejawem troski o planetę, jednocześnie również stanowi odpowiedź na najważniejsze wyzwania współczesnego świata – jakimi są kwestie związane z ochroną klimatu oraz promowaniem i rozwijaniem gospodarki obiegu zamkniętego.
Chów klatkowy nie zapewnia kurom godnych warunków do życia. Mają zdecydowanie za mało przestrzeni na swobodne poruszanie się i realizowania naturalnych dla nich zachowań. Skutkuje to m.in. ogromnym stresem. Nie mogą swobodnie budować gniazd, przesiadywać na grzędzie, grzebać w ziemi w poszukiwaniu pożywienia, nie mają dostępu do świeżego powietrza i słońca. Chów klatkowy kur niosek to okrutna praktyka, nie zapewniająca kurom odpowiednich warunków do życia. Żabka docenia inicjatywy mające na celu poprawę warunków ich życia i z wielkim szacunkiem podchodzi do działań m.in. Stowarzyszenia Otwarte Klatki zmierzających do poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych.
Fot.: mat. redakcji