Biedronka rozszerza współpracę z Okresową Koalicją

Biedronka rozszerza współpracę z Okresową Koalicją

Biedronka przedłuża współpracę z Okresową Koalicją. Sieć przekaże w tym roku ponad 2 mln środków higieny menstruacyjnej. Wsparciem zostaną objęte także uchodźczynie z Ukrainy.

Biedronka jest pierwszą siecią handlową w Polsce, która postanowiła walczyć z ubóstwem menstruacyjnym. Do tej pory w ramach współpracy z Okresową Koalicją udało się już przekazać potrzebującym kobietom już prawie półtora miliona środków higienicznych. Nowa umowa z organizacją dotyczyć będzie przekazania jeszcze większej liczby środków – aż 2 milionów sztuk podpasek i tamponów.

Problem ubóstwa menstruacyjnego jest wciąż kwestią bardzo ważną. Szczególnie teraz, kiedy do Polski przyjechały tysiące kobiet i dziewcząt z Ukrainy. Grupa osób, którym powinniśmy pomóc, dostarczając produkty menstruacyjne, jest jeszcze większa. Dzięki współpracy z Okresową Koalicją możemy dotrzeć z naszą pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Karolina Błońska, starsza menedżerka ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w sieci Biedronka

Dostawy środków higieny menstruacyjnej od sieci Biedronka i Okresowej Koalicji dotrą na dworce, do punktów recepcyjnych oraz miejsc noclegowych, w których przebywają kobiety i dziewczęta z Ukrainy. Oprócz tego dystrybuowane będą w dotychczasowych miejscach – m.in. szkołach, domach dziecka czy ośrodkach dla osób w kryzysie bezdomności.

Jako Akcja Menstruacja jesteśmy bardzo wdzięczne Biedronce, że tak hojnie wspiera Okresową Koalicję. Dzięki regularnym dostawom produktów menstruacyjnych, jesteśmy w stanie szybko reagować na prośby o pomoc. To szczególnie istotne w tym trudnym czasie - widzimy, że wzrosło na nią zapotrzebowanie, szczególnie w szkołach.

Emilia Kaczmarek, Prezeska Fundacji Akcja Menstruacja

Do organizacji skupionych w Okresowej Koalicji dostarczono już pierwszą dostawę środków menstruacyjnych w ramach nowej umowy.

W skład Okresowej Koalicji wchodzą: Akcja Menstruacja, prof. dr hab. Iwona Chmura-Rutkowska, UAM, Fundacja Ja, Nauczyciel, dr n. hum. Alicja Długołęcka, Fundacja im. Julii Woykowskiej, Fundacja One Day, Fundacja Pokonać Endometriozę, Grupa Ponton, Jak Wychowywać Dziewczynki, Kulczyk Foundation, Natalia Miłuńska - miesiaczka.com, moonka, Pani Miesiączka, Polski Czerwony Krzyż, Projekt Masterki, Różowa Skrzyneczka, Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne, Szajn.

Reklama