Ferrero wycofuje partie Kinder z Polski – podejrzenie Salmonelli

Ferrero wycofuje partie Kinder z Polski – podejrzenie Salmonelli

Ferrero dobrowolnie wycofuje w Polsce wybrane partie produktów Kinder wyprodukowanych w Belgii w ramach środka ostrożności.

Firma współpracuje z europejskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem żywności w związku ze zgłoszonymi przypadkami Salmonelli. Pomimo, że w żadnym z produktów Kinder wprowadzonych na rynek nie wykryto Salmonelli, a do Ferrero nie wpłynęła żadna skarga konsumencka, to firma traktuje sprawę niezwykle poważnie. Troska o konsumentów jest zawsze najwyższym priorytetem Ferrero. 

W ramach środków prewencyjnych Ferrero zdecydowało o dobrowolnym wycofaniu ze sprzedaży określonych partii produktów Kinder Niespodzianka Maxi 100 g, Kinder Schokobons 46 g, 125 g, 200 g oraz Kinder Maxi Mix Peluche 133 g, zawierających Schokobons, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 a 18 września 2022. Wszystkie te produkty zostały wyprodukowane w Belgii.

Wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20 g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska Commercial są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym i w związku z tym te działania ich nie dotyczą. Wszystkie inne produkty Ferrero oraz Kinder dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial również nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży.

Współpracujemy ze sprzedawcami detalicznymi, aby zagwarantować, że wycofane produkty nie będą już dostępne w sprzedaży. Jeśli ktoś jest w posiadaniu jednego z tych produktów, nie powinien go spożywać. Prosimy o zachowanie produktu i skontaktowanie się z naszym zespołem ds. obsługi konsumenta: serwis.konsumencki@ferrero.com. 
Bezpieczeństwo żywności traktujemy niezwykle poważnie i przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji.

Oświadczenie Ferrero Polska Commercial


 

Reklama