Glovo dostarcza zamówienia za darmo w trzech rejonach Ukrainy

Glovo dostarcza zamówienia za darmo w trzech rejonach Ukrainy

Glovo wraz z partnerami cały czas wspiera Ukrainę. Dostawca poinformował o zniesieniu opłat za dostawę dla mieszkańców trzech ukraińskich miast. Koszty te pokryje Mastercard.

W połowie marca Glovo poinformowało o wznowieniu dostaw w 23 ukraińskich miastach. Już wtedy firma zrzekła się jakichkolwiek korzyści finansowych ze świadczenia swoich usług na terenie kraju objętego wojną. Jak zaznaczał wtedy Dmitry Rasnovsky, dyrektor generalny Glovo w Ukrainie, kraj stoi w obliczu kryzysu humanitarnego, dodatkowo brakuje w nim podstawowych usług logistycznych. Odpowiedzią było wznowienie działalności Glovo.

Glovo dostarczy zamówienia bez opłat

Teraz firma poinformowała o zniesieniu opłat za dostawę na terenie trzech ukraińskich miast – Kijowa, Dniepru i Oddesy. Koszty te pokrywa Mastercard. Glovo poinformowało o tym w mediach społecznościowych.

Firma dostosowuje swoje usługi do warunków wojennych. Jak informuje Glovo, "W przypadku alarmu powietrznego aplikacja przestaje działać i jest automatycznie przywracana, gdy zagrożenie minie".


Fot. Glovo