Szymon Dziak-Czekan: każda firma powinna nieść wsparcie sąsiadom z Ukrainy

Szymon Dziak-Czekan: każda firma powinna nieść wsparcie sąsiadom z Ukrainy

Stowarzyszenie "Polski Recykling" zebrał już 127 tys. zł w ramach akcji pomocowej dla Ukrainy, którą realizuje wspólnie z Polską Akcją Humanitarną. "To wszystko wciąż niewiele w stosunku do potrzeb, ale jest to realna pomoc, którą niesiemy" – zaznacza Szymon Dziak-Czekan, prezes Stowarzyszenia.​

"Polskiemu Recyklingowi" już udało się zebrać ponad 120 tys. zł, a akcja trwa nadal. Recyklerzy nie ustają w niesieniu pomocy – zorganizowali m.in. liczącą kilkaset miejsc bazę noclegową dla uchodźców wojennych. Zebrane środki zostaną przekazane m.in. na zaopatrzenie konwojów humanitarnych z pomocą, która za pośrednictwem PAH trafia do Kijowa, Lwowa, Zaporoża i obwodu donieckiego. 

Każdy człowiek, każda firma, mała czy duża, powinna nieść wsparcie i nadzieję naszym sąsiadom z Ukrainy. Polskie przedsiębiorstwa recyklingowe nie pozostały obojętne na krzywdę Ukraińców. Już dwa dni po wybuchu wojny Stowarzyszenie "Polski Recykling" zorganizowało zbiórkę we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Nasi członkowie czynnie włączyli się również w lokalną pomoc.

Szymon Dziak-Czekan, prezes Stowarzyszenia "Polski Recykling"

Polska Akcja Humanitarna dostarcza tam przede wszystkim żywność i środki higieniczne. PAH prowadzi ponadto punkty pomocy na przejściach w Zosinie, Hrebennem i Dorohusku, a także wspiera punkty recepcyjne oraz lokalne samorządy m.in. w Dorohusku, Chełmie, Lubyczy Królewskiej, Tomaszowie Lubelskim oraz Ustrzykach Dolnych, a po stronie ukraińskiej – wspiera uchodźców zmierzających na przejścia graniczne i działa w bezpośrednich okolicach Dołhobyczowa, Hrebennego oraz Budomierza.


Źródło: PAP MediaRoom
Fot. stock.adobe.com/Maksym Dragunov