Co kupują w Biedronce zagraniczni klienci? Dyskonter ujawnia dane

Co kupują w Biedronce zagraniczni klienci? Dyskonter ujawnia dane

Program lojalnościowy Moja Biedronka ma już ponad 11,8 miliona aktywnych użytkowników – informuje dyskonter. A od roku mogą z niego korzystać również użytkownicy zagranicznych numerów telefonów z sąsiednich krajów. Jak kupują klienci z różnych krajów?

Obecnie, poza Polakami, z karty Moja Biedronka najaktywniej korzystają Czesi. Ukraińcy i Litwini dzielnie ich gonią, natomiast Niemcy i Słowacy na razie są tuż poza podium. Biedronka przeanalizowała ich wybory konsumenckie, okazuje się, że każda nacja ma ulubione produkty z Biedronki, po które jej przedstawiciele wybierają się na zakupy w polskiej sieci.

Jakie zakupy robią w Biedronce różne narodowości?

Analitycy sieci sprawdzili jak wyglądają preferencje zakupowe przedstawicieli tych 6 krajów na podstawie 3 ostatnich miesięcy. Ponadnarodowe porozumienie panuje w kwestii pieluch Dada, ale odnaleźć można również specyficzne preferencje:

  • Czesi są amatorami ryb morskich m.in. śledzi oraz makreli wędzonej, często kupują pieluchy Dada, a także sery pleśniowe typu Camembert.
  • Ukraińcy doceniają pieluchy Dada, polskie masła, śmietany i mleko, często wybierają wędliny oraz świeże mięso wieprzowe. Jest też znacząca grupa miłośników śledzia po kołobrzesku.
  • Litwini stawiają na proste i sprawdzone rozwiązania: np. żeberka BBQ wolno gotowane, piwa oraz alkohole wysokoprocentowe.
  • Niemcy wpadają do sklepów sieci Biedronka po mięso, mięso i jeszcze raz mięso. Kupują m.in. kiełbasę (szczególnie białą) i szynki, ale lubią też deser w postaci ciast z Biedronki
  • Słowacy szukają przede wszystkim nabiału. Interesują ich masło i mleko Mleczna Dolina, a także pieluszki Dada

Jakub Mazur, młodszy menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka zwraca uwagę na to, że wiele osób z zagranicy korzysta z polskich numerów telefonów z racji tutejszego miejsca zamieszkania. W związku z tym powyższe dane dotyczą głownie tych, którzy do tej pory stale przekraczali granicę z myślą o zakupach w Biedronce.

Które zagraniczne nacje robią zakupy w Biedronce najchętniej?

Wśród zagranicznych numerów przypisanych do kart Moja Biedronka najwięcej w nich jest aktualnie czeskich (41%), ukraińskich (25%) i litewskich (18%).

Jednocześnie, w lutym i marcu zauważalnie wzrosła ilość nowych aktywacji kart Moja Biedronka przypisanych do numerów telefonów z Polski (odpowiednio: 20% i 15% więcej, niż średnio w ostatnich trzech miesiącach 2021 roku). Z dostępnych publicznie informacji wynika, że wielu uchodźców z Ukrainy po przejściu granicy otrzymuje polskie karty SIM. Oznacza to, że wspomniany przyrost rejestracji polskich numerów może mieć związek z wybuchem wojny w Ukrainie, ale też akcjami marketingowymi i promocjami, które prowadzi Biedronka (np. Wielka Loteria Wygraj Mieszkanie z Biedronką), ponieważ te zdarzenia są równoległe.


Fot. mat. prasowe

Analizy przygotowywane są w oparciu o prefiks kierunkowy oznaczający kraj, z którego pochodzi dany numer telefonu.