Sklepy socjalne Fundacji ESPA ze wsparciem sprzedaży od Dotykačka

Sklepy socjalne Fundacji ESPA ze wsparciem sprzedaży od Dotykačka

Dotykačka – dostawca innowacyjnego systemu POS online – aktywnie wspomaga działalność pierwszej w Polsce sieci sklepów socjalnych, prowadzonych przez Fundację ESPA.

Fundacja ESPA prowadząca na Dolnym Śląsku sieć sklepów socjalnych wykorzystuje system POS online Dotykačka do rejestracji sprzedaży, wystawiania paragonów, kontroli zasobów magazynowych oraz prowadzenia programu lojalnościowego. Rozpoczęty w styczniu 2021 przez fundację program zakładania sklepów socjalnych ma na celu pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, w tym zagrożonych samotnością oraz wykluczeniem społecznym.

Sklepy socjalne dla potrzebujących

Oferta sklepów socjalnych jest dostępna w cenach znacznie niższych niż rynkowe. Potrzebujący mogą w nich kupić artykuły najbardziej potrzebne do życia – produkty spożywcze czy środki czystości.

Zgodnie z założeniami fundacji ESPA, aby przeciwdziałać marnotrawieniu żywności, są to najczęściej artykuły z krótkim terminem przydatności, z błędnym oznakowaniem lub z lekko uszkodzonym opakowaniem, bez wpływu na jakość czy bezpieczeństwo produktu.

Inicjatywa Fundacji ESPA jest równie ambitna, co wymagająca – dlatego od razu zyskała naszą uwagę. Integracja z działającym już systemem logistycznym czy konieczność prowadzenia rejestru klientów uprawnionych do zakupu to wyzwania, którym nie podołałaby nie tylko zwykła kasa fiskalna, ale nawet system POS z podstawowym zestawem funkcji.

Marcin Marciniuk, Product & Support Manager w Dotykačka

Systemy POS online Dotykačka, połączone z drukarkami fiskalnymi online, odpowiadają za rejestrację i raportowanie sprzedaży oraz wystawianie paragonów fiskalnych i faktur dla klientów. Rozwiązanie Dotykačka zostało zaimplementowane w sklepach socjalnych Fundacji ESPA ze względu na możliwość integracji z własnym systemem logistycznym oraz prowadzenia rejestru klientów, połączonego z programem lojalnościowym.

Współpraca z Dotykačka wprowadziła zupełnie nową jakość zarządzania oraz obsługą klienta w naszych sklepach socjalnych. Oszczędzamy czas i zasoby, dzięki czemu możemy rozszerzyć formułę wolontariatu. To właśnie w naszym sklepie wolontariusze mogą z naszymi klientami porozmawiać i zastanowić się, czy i w jakim zakresie jesteśmy im w stanie pomóc

Norbert Palimąka, prezes Fundacji ESPA

Prezes Fundacji apeluje także do regionalnych producentów, dystrybutorów czy dostawców artykułów pierwszej potrzeby o pomoc w rozbudowie asortymentu sklepów. "Liczmy na to, iż dzięki wsparciu partnerów jak Dotykačka, idea socjalnych sklepów urzeczywistni się szeroko na terenie całego kraju"– dodaje Norbert Palimąka.


Fot. mat. prasowe

Reklama