Prezes Auchan odrzuca prośbę Zełenskiego

Wołodymyr Zełenski publicznie krytykował fakt pozostawania sieci handlowych: Auchan, Leroy Merlin i Decathlon na rynku rosyjskim zarzucając właścicielowi sieci - Grupy Adeo - udział w finansowaniu działań wojennych Kremla. Do krytyki dołączył również ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba.

26 marca w wywiadzie udzielonym dla „Le Journal du Dimanche”, Yves Claude, prezes i dyrektor generalny Auchan Retail odniósł się do słów prezydenta Ukrainy:

Pan Zełenski jest bardzo odważnym człowiekiem, którego szanuję. W kontekście wojny, której doświadcza jego kraj, jest wzorem do naśladowania. Ale te słowa są niesprawiedliwe. Nastawianie ludzi przeciwko sobie nic nie daje. Najważniejsze dla nas jest utrzymanie naszych pracowników i zapewnienie realizacji naszej podstawowej misji, którą jest dalsze żywienie ludzi w tych dwóch krajach.

Yves Claude, prezes i dyrektor generalny Auchan Retail

Yves Claude tłumaczy swoją decyzję o pozostaniu na rynku rosyjskim faktem, że w sieci pracuje ponad 30 tys. pracowników, którzy w przypadku wyjścia sieci z rynku, straciliby swoją pracą

Bojkot sieci

W ciągu ostatnich tygodni w internecie pojawia się wiele informacji nawołujących do bojkotu trzech sieci. Coraz częściej dochodzi również do działań offline - w przestrzeni publicznej, przed sklepami w Polsce pojawiają się protestujący, którzy chcą pokazać swój bojkot konsumentom odwiedzającym wspomniane sieci.

 

Reklama