Carrefour rozwija koncept refillomatów w swoich sklepach

Carrefour rozwija koncept refillomatów w swoich sklepach

Carrefour wprowadza do kolejnego sklepu refillomat, który pozwala na na zakup produktów w płynie do własnych pojemników. Sieć jako pierwsza w kraju umożliwi klientom warszawskiego sklepu uzupełnienie nie tylko kosmetyków, ale także środków czystości.

W hipermarkecie Carrefour w warszawskiej Galerii Mokotów został uruchomiony nowy refillomat Eco Bar Carrefour. Będzie to trzeci sklep sieci w Polsce oferujący stacje refillujące przygotowane we współpracy ze startupem Swapp!. Carrefour jest zarazem pierwszą siecią w kraju, która pozwoli klientom na własnoręczne uzupełnianie nie tylko kosmetyków, ale również środków czystości.

Carrefour planuje dalsze inwestycje w tej segment

Carrefour jako pierwsza sieć w Polsce rozpoczął testy refillomatów jeszcze w 2020 roku – specjalne stacje Swapp w wersji 1.0 stanęły w sklepach we Wrocławiu oraz w Warszawie, oferując cztery produkty marki Yope. Czas trwania pilotażowego programu był pierwotnie planowany na jeden miesiąc, jednak z powodu dużego zainteresowania klientów, stacje pozostają aktywne już od 18 miesięcy, a Carrefour planuje inwestycje w ich dalszy rozwój. Dzięki wybraniu refillomatów klienci wyeliminowali z rynku kilka tysięcy jednorazowych opakowań.

Bardzo nas cieszy, że polscy konsumenci coraz chętniej korzystają z rozwiązań w myśl zasad zero waste. Refillomaty powoli przestają być jedynie ciekawostką, bo coraz większa grupa klientów zaczyna oczekiwać takiego wygodnego i ekologicznego rozwiązania w swoim sklepie. Jako sieć skupiona na wprowadzaniu innowacji i popularyzacji zdrowych nawyków przeprowadziliśmy konieczny program pilotażowy i teraz możemy rozwinąć ofertę stacji refillujących w kolejnych lokalizacjach.

Sylwester Mroczek, Manager Działu Rozwoju Formatów I Konceptów Handlowych Carrefour Polska

Najnowszy Eco Bar Carrefour, uruchomiony 24 marca w hipermarkecie w Galerii Mokotów, zapewnia dostęp do jeszcze szerszego asortymentu produktów. Klienci mogą zakupić kosmetyki i środki czystości marki Yope oraz płyny do prania tkanin marki Jelp. Carrefour jest tym samym pierwszą siecią w Polsce, która umożliwi uzupełnianie chemii gospodarczej do własnych pojemników. W celu zwiększenia wygody korzystania ze stacji płatność za uzupełniony produkt można wykonać przy kasie wraz z pozostałymi zakupami.

Sieć obecnie prowadzi działania również na rzecz uruchomienia Eco Barów Carrefour pozwalających na uzupełnienie produktów marki własnej. Rozwój refillomatów wpisuje się w strategię Carrefour zrównoważonego rozwoju i ograniczania marnotrawstwa.


Fot. mat. prasowe

Reklama