Anna Siuda: twarogi notują największy wzrost sprzedaży na Wielkanoc

Anna Siuda: twarogi notują największy wzrost sprzedaży na Wielkanoc

Święta wielkanocne są czasem pogodnym, zapewniającym odrobinę spokoju i relaksu. Spędzamy go w gronie najbliższej rodziny, a szykowanie świątecznych dań i wypieków na stałe wpisało się w rodzinne tradycje.

W tym okresie największą popularnością cieszą się: Mleko UHT, Masło ekstra, Śmietanki UHT i śmietany świeże, Twarogi, a także serek Mascarpone. Bez tych składników nie obejdzie się np. tradycyjny żurek, który zaprawia się Śmietaną 18% lub na słodko Śmietanką UHT 30%, jajka faszerowane w panierce podsmażane na maśle.

Mleko i Masło to baza wszelkich słodkich wypieków – babek drożdżowych, mazurka wielkanocnego, a także sernika domowego, do przygotowania którego nie może zabraknąć wysokiej jakości twarogu.

Kategoria twarogów notuje największy wzrost sprzedaży w okresie wielkanocnym, a w przypadku wariantu półtłustego wzrost jest większy niż w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Dodam, że jakość i smak Twarogów z naszej oferty została potwierdzona prestiżowym znakiem „Jakość Tradycja”. Warto wspomnieć o tegorocznej nowości Mascarpone smakowych, które skradły serca konsumentów, gdyż stanowią gotową bazę do wielu wypieków i są ciekawą alternatywą dla klasycznego smaku. Tiramisu z Mascarpone czekoladowym – to brzmi i smakuje pysznie!

Anna Siuda
Kierownik Marketingu
OSM Łowicz

Wypowiedź ukazała się w marcowym wydaniu HURT & DETAL

Reklama