Żywiec Zdrój wprowadza wodę w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu

Żywiec Zdrój wprowadza wodę w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu

Od stycznia wszystkie butelki wody źródlanej Żywiec Zdrój o pojemności 1 l stworzone są w 100% z odzyskanego plastiku. 

Będąc po stronie natury, firma kolejny raz pokazuje odpowiedzialne podejście do środowiska zamykając obieg opakowań, wykorzystując plastik jako cenny surowiec i ograniczając produkcję nowego. 

Butelki z odzysku

Cyrkularne podejście do gospodarowania opakowaniami pozwala spojrzeć na materiał PET jak na cenny surowiec, z którego powstają nowe butelki, jak wprowadzona właśnie przez Żywiec Zdrój woda niegazowana w formacie 1 l.

Krystaliczną wodę Żywiec Zdrój zawdzięczamy naturze, dlatego od lat angażujemy się w jej ochronę. Butelka 1 l powstała w 100% z recyklingu. To rozwiązanie, które z jednej strony pomaga dbać o codzienne prawidłowe nawodnienie, a z drugiej pozwala troszczyć się o naturę dzięki zmniejszeniu śladu węglowego takiego opakowania prawie o połowę i ograniczeniu produkcji nowego plastiku

Klaudia Krawczyk, starszy kierownik marki Żywiec Zdrój

Żywiec Zdrój od lat stoi po stronie natury

Czerpiąc z natury to, co najlepsze, czyli krystalicznie czystą wodę, firma podejmuje wiele działań, by chronić środowisko. Miniony rok Żywiec Zdrój zakończył kolejną zbiórką 100% plastiku, jaki wprowadził na rynek. Tym samym firma powtarza realizację zobowiązania z 2020 roku złożonego podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach.

Zebrany plastik przekazany został do recyklingu, co umożliwiło zwiększenie poziomu materiału z odzysku w produktach firmy, ograniczenie produkcji nowego plastiku i zamknięcie obiegu opakowań po napojach. Na tym firma nie poprzestaje. 


Fot.: mat. prasowe

Reklama