Bee Strong z pyłkiem i pierzgą pszczelą w ofercie Lidl Polska

Bee Strong z pyłkiem i pierzgą pszczelą w ofercie Lidl Polska
Bee Strong Bee Strong z pyłkiem i pierzgą pszczelą w ofercie Lidl Polska

Rola pszczół w naszym ekosystemie jest ogromna! Są odpowiedzialne za zapylanie większości roślin – to właśnie dzięki pszczołom mamy dostęp do owoców i warzyw, a dzikie zwierzęta mają zapewniony pokarm.

Zmiany zachodzące w środowisku naturalnym negatywnie wpływają na populację pszczół. Od poniedziałku 21 marca w ofercie Lidl Polska pojawią się dwa rodzaje batonów Bee Strong z pyłkiem pszczelim oraz z pierzgą i pyłkiem pszczelim. Część środków finansowych uzyskanych ze sprzedaży batonów zostanie przeznaczona na cele Fundacji Przeciwdziałania Śmierci Pszczół Bee Helpy.

Fundacja Bee Helpy

Fundacja Przeciwdziałania Śmierci Pszczół Bee Helpy zajmuje się szerzeniem  idei zdrowego stylu życia i edukacją prozdrowotną. Fundacja ukazuje różne możliwości, w  jaki sposób możemy ratować pszczoły i podkreśla, jak ważna jest ich rola w ekosystemie. Jednym z działań fundacji jest także zakładanie naturalnych barci.

Z czego składają się nowe batony?

Aby wesprzeć cele tej organizacji, Lidl Polska wprowadza do sprzedaży energetyczny baton Bee Strong. Jest to zdrowa, naturalna przekąska, która w swym składzie ma tylko 3 składniki – w tym wzmacniający odporność i dodający energii pyłek, którego każdy baton zawiera aż 9 g – dzienną porcję. W ofercie pojawią się dwa rodzaje batonów – z pyłkiem  pszczelim (3,49 zł/ 35 g/ 1 szt.) oraz z pierzgą i pyłkiem pszczelim (4,49 zł/ 35 g/ 1 szt.).

Część środków finansowych uzyskana ze sprzedaży batonów zostanie przeznaczona na cele Fundacji Przeciwdziałania Śmierci Pszczół Bee Helpy, dzięki którym będzie mogła m.in. przygotować i powiesić barcie, ale także prowadzić dalsze działania proedukacyjne takie jak wydawanie publikacji promujących zdrowy styl życia.

Łąki kwietne przy sklepach Lidl Polska

To nie jedyne działanie Lidl Polska w celu ochrony pszczół. W zeszłym roku sieć stworzyła pierwsze łąki kwietne przy obiektach sieci m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Opolu Lubelskim, Ustroniu Morskim oraz Warszawie. Co więcej, przy nowym Centrum Dystrybucji w Dobroszycach zaplanowano także posadzenie łąki kwietnej. Będzie to największa łąka kwietna w Polsce, spośród tych zasadzonych przez firmę Lidl Polska. Łąki kwietne nie tylko cieszą oko różnorodnością roślin i pełnią barw, ale przede wszystkim stanowią cenne otoczenie dla pszczół, motyli i innych owadów. Te posadzone są niemal identyczne jak naturalne.

Na jednej łące może występować nawet 300 gatunków roślin i zwierząt. Łąka to również przestrzeń do życia, pożywienia i rozmnażania dla owadów. Szczególnie pszczoły, odgrywają ogromną rolę w całym ekosystemie, m.in. zapylając rośliny. Jeżeli stworzymy im odpowiednie warunki, wspomożemy ich mozolną, a jednocześnie bardzo ważną pracę. Co więcej, łąka to bardziej ekologiczne rozwiązanie niż trawnik – korzenie jej roślin są długie, dzięki czemu wchłania dwa razy więcej wody niż trawa i doskonale radzi sobie w trakcie suszy, a podczas obfitych deszczy chroni przed podtopieniami. W ciągu jednego sezonu trawnik wymaga koszenia ok. 20 razy, natomiast łąka jedynie dwóch. Zaletą łąki jest to, że nie wymaga żadnych środków chemicznych ani nawozów. Docenimy również fakt, że pomaga walczyć ze smogiem oraz ochładza powietrze.

 

Reklama