Suempol otwiera ekskluzywny sklep firmowy w Krakowie. Jego wygląd zaskakuje

Suempol otwiera ekskluzywny sklep firmowy w Krakowie. Jego wygląd zaskakuje

Suempol otworzył pierwszy sklep firmowy w Krakowie. Celem konceptu było zerwanie z powszechnym skojarzeniem ze sklepem rybnym z czasów PRL-u. Za projekt i realizację odpowiadało biuro projektowe LSD.Studio.

Wydawać by się mogło, że wystrój sklepu rybnego to mało ambitne wyzwanie dla biura projektowego. Jak się jednak okazuje, jest zupełnie przeciwnie. Sklep firmowy Suempol w Krakowie zaskakuje już od samego wejścia.

Postawiliśmy sobie ambitnie zadanie: stworzenie wnętrza, nie tylko eksponującego i podkreślającego towar, ale atrakcyjnego dla potencjalnego przechodnia czy turysty, które niebanalnym dizajnem przyciągnie od wejścia także osoby spoza potencjalnej grupy klientów, szukających zarówno doznań smakowych, jak i tych wizualnych.

Agnieszka Gawron, współwłaścicielka i dyrektor kreatywna LSD.Studio

Złote ramy w korytarzu

Dominujący we wnętrzu, opływowy kształt lady został powtórzony w posadzce i ma swoją kontynuację w korytarzu prowadzącym na zaplecze. Za pomocą tego optycznego zabiegu, klient jest zaproszony do eksploracji także tej z pozoru mało atrakcyjnej części lokalu.

Sklep firmowy Suempol w Krakowie (mat. prasowe)

Korytarz stanowi tu swego rodzaju galerię: w złotych ramach, nawiązujących do arkad jakie kojarzą się z pobliskimi Sukiennicami, wyeksponowano stylowe grafiki opisujące historię i główne kierunki rozwoju marki Suempol. Wszystko to na ścianie z ręcznie malowaną grafiką autorstwa zaprzyjaźnionych krakowskich artystów, przedstawiającą sceny rybołówstwa. Uzyskaliśmy dzięki temu efekt dzieła sztuki zasługującego na osobną uwagę.

Z dbałością o szczegóły

"Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że przy niewielkiej powierzchni lokalu, musimy jak najlepiej zagospodarować każdy jej/jego fragment" – komentuje Agnieszka Gawron. Dlatego też firma zdecydowała się wykorzystać powierzchnię ścian i posadzki, ale także sufitu. A tam pojawił się specjalna intalacja – w formie ławicy łososia, poruszającej się lekko podczas ruchu powietrza wywołanego choćby otwarciem drzwi wejściowych.

Sklep firmowy Suempol w Krakowie (mat. prasowe)

Wydawać by się mogło, że taki element może być zbyt dosłowny, a wręcz infantylny w tak wysublimowanym wnętrzu, jednak zastosowanie wysokiej jakości materiałów i odpowiedniej kolorystyki nadaje mu lekki a jednocześnie ekskluzywny charakter

Agnieszka Gawron

Jak tłumaczy, podobna zasada dotyczy pozostałych elementów wykończeniowych sklepu. Zespół projektowy przyznaje, że kierował się zasadą „diabeł tkwi w szczegółach”, w związku z którą przy tego typu realizacjach – warto inwestować w najwyższej jakości materiały.

LSD.Studio wskazuje też, że dzięki otwartości inwestora, mógł sobie pozwolić na użycie wysokiej jakości materiałów i wykończeń. Miało to niewątpliwie wpływ na budżet całej inwestycji, ale dodało całej realizacji uroku i podkreśliło wysoką jakość oferowanych produktów.

Oryginalne wybory i decyzje w Suempol

"Już na samym początku znaleźliśmy porozumienie z przedstawicielami marki Suempol, którzy twierdzą, że ich firma w swej historii wiele już razy pokazała, że drogą do sukcesu są oryginalne i konsekwentne wybory i decyzje" – ujawnia Aleksandra Gałęza odpowiedzialna za wdrożenie projektu.

Zdecydowaliśmy się więc na przybliżenie tej marki również polskiemu klientowi. Choć nasz łosoś jest znany i doceniany w Polsce od samego początku istnienia firmy, to postanowiliśmy jeszcze bardziej zmniejszyć dystans do konsumenta

Paweł Piech, specjalista ds. marketingu i PR

Dodaje, że w efekcie rozpoczęto prace nad konceptem sklepów firmowych. "Jest to unikalny na skalę krajową pomysł w naszej łososiowej branży" – przyznaje Paweł Piech.

Sklep firmowy Suempol w Krakowie (mat. prasowe)

Wpierw, dwa lata temu, powstał sklep przy siedzibie Suempol - w Bielsku Podlaskim. W końcówce 2021 roku otworzyliśmy swe podwoje także w Białymstoku. Następnym krokiem musiało stać się wyjście ze sklepami firmowymi poza teren naszego rodzimego Podlasia. Naturalnym wydało się zlokalizowanie go w Krakowie: mieście pełnym ludzi kochających łososia oraz bliskim nam przez różnego rodzaju współprace: między innymi z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Paweł Piech

"Udało nam się osiągnąć efekt wnętrza ekskluzywnego, ale jednocześnie lekkiego, nieprzytłaczającego. Zależało nam także, na zerwaniu z powszechnym skojarzeniem ze sklepem rybnym z czasów PRLu, w klimacie z filmów Barei  – dla części z nas pewnie sentymentalnym, jednak niekoniecznie pod względem dizajnu" – podsumowuje Agnieszka Gawron.

Krakowski sklep firmowy firmy Suempol znajduje się przy ulicy Karmelickiej 7 w historycznym, turystycznym centrum małopolskiej stolicy i codziennie zaprasza po świeże wyroby z łososia.


Foto: mat. prasowe

Reklama