Polscy pracodawcy apelują do PRCH. Chodzi o wysokie koszty w galeriach

Polscy pracodawcy apelują do PRCH. Chodzi o wysokie koszty w galeriach

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług wystosował pismo do Polskiej Rady Centrów Handlowych. Apeluje w nim o dialog i wypracowanie wspólnych rozwiązań. Mowa przede wszystkim o "niestosownie wysokich" kosztach obecności w galeriach handlowych.

W obliczu wojny, a także pandemii i lockdownów ZPPHiU apeluje do PRCH o wspólny dialog. "Nadszedł kluczowy moment, w którym musimy wspólnie i odpowiedzialnie zdecydować, jak potoczą się losy polskiego handlu" – pisze ZPPHiU.

Niestosownie wysokie koszty w centrach handlowych

Jak pisze Związek, sytuacja w Ukrainie powoduje poważne tąpnięcie na polskim rynku, którego skutki odczuwają i będą odczuwać przez najbliższe miesiące i lata przedsiębiorcy. "(...) nasze firmy nie mają szans na działanie na dotychczasowych warunkach" – pisze ZPPHiU.

Dodatkowo, faktem stają się spadki odwiedzalności w centrach handlowych, które nakładają się na dramatyczny wzrost kosztów. "Obecność w centrach handlowych staje się ekonomicznie nieopłacalna dla branży handlu i usług" – zaznacza Związek i podkreśla, że koszty obecności w galeriach są "niestosownie wysokie".

Czas zasiąść do wspólnego stołu

W związku z trudną sytuacją, ZPPHiU zaprasza PRCH do wspólnego wypracowania rozwiązań adekwatnych do możliwości wszystkich partnerów. "Stwórzmy wspólnie podwaliny nowej rzeczywistości i budujmy ją solidarnie i sprawiedliwie" – apeluje do PRCH Związek.

"W duchu odpowiedzialności za przyszłość centrów handlowych w Polsce usiądźmy do stołu, by na nowo ułożyć zasady zrównoważonego, sprawiedliwego i empatycznego współistnienia w skomplikowanym i dramatycznie się zmieniającym ekosystemie" – pisze ZPPHiU.


Foto: stock.adobe.com/.shock

Reklama