Rossmann wspólnie z PCK przygotował nowy dom dla mieszkańców Ukrainy

Rossmann wspólnie z PCK przygotował nowy dom dla mieszkańców Ukrainy

W weekend w łódzkim hotelu przy ul. Milionowej zamieszka pierwszych kilkudziesięciu uchodźców z Ukrainy, dla których to miejsce będzie domem przez najbliższe trzy miesiące. Opieką będą objęte kobiety z dziećmi, które nie mają w Polsce nikogo bliskiego i chciałby w Łodzi zostać na stałe. Akcję przygotował Rossmann przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Organizatorzy planują, aby z pomocy skorzystało 120 osób.

"Naszym gościom z Ukrainy zapewnimy możliwie jak najbardziej komfortowe warunki, aby czuli się w Łodzi jak najlepiej. Głównie będą to mamy z dziećmi, które planują pozostać w Polsce. Pierwsze mieszkanki z dziećmi będziemy przyjmować już w najbliższy weekend" – piszą w komunikacie Jakub Jankowski z Rossmann oraz Anna Chojnacka z PCK.

Dach nad głową i kompleksowa opiera dla osób z Ukrainy

Organizatorzy akcji od początku zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie wszystkim osobom, a także opiekę medyczną. Potrzebujący otrzymają również wsparcie psychologów oraz rozpoczną naukę języka polskiego – tak, aby adaptacja w nowym kraju przebiegła jak najłatwiej. Dorosłe osoby będą miały organizowane spotkania z doradcami zawodowymi, którzy pomogą w znalezieniu pracy.

Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Rossmann będą ich wspierać każdego dnia. Organizatorzy zapewniają wsparcie językowe, adaptacyjne i organizacyjne. Przygotowują również opiekę dzieciom i młodzieży, tak aby w tym czasie osoby dorosłe mogły załatwić sprawy formalne i otrzymać w urzędach niezbędne dokumenty. W hotelu mieszkańcy będą mieli stały dostęp do internetu i komputera możliwością wydrukowania niezbędnych dokumentów.

"Naszym celem jest pomoc w systematycznym odzyskiwaniu poczucia bezpieczeństwa oraz przygotowanie do samodzielnego życia w Polsce" – piszą reprezentancji Rossmann i PCK.


Źródło: inf. prasowa
Foto: mat. prasowe

Reklama