Allegro dołącza do bojkotu i banuje rosyjskie oraz białoruskie oferty

Allegro dołącza do bojkotu i banuje rosyjskie oraz białoruskie oferty

Allegro w ramach solidarności z Ukrainą blokuje możliwość wystawiania ofert z produktami pochodzącymi z Rosji i Białorusi. Firma poinformowała o tym swoich klientów w oficjalnym mailu.

"Nie chcemy wspierać rosyjskiej i białoruskiej gospodarki" – pisze Allegro. Firma zablokowała już sprzedających z tych krajów. Kolejnym krokiem ma być ograniczenie sprzedaży produktów z tych państw. Ma ono obowiązywać na Allegro oraz Allegro Lokalnie.

Na Allegro nie kupimy już białoruskich i rosyjskich produktów

Jak informuje Allegro, już od 14 marca sprzedawcy nie będą mogli wystawić na platformie produktów białoruskich i rosyjskich marek. "Gdy spróbujesz wystawić taką ofertę, zobaczysz komunikat, że nie jest to możliwe" – wyjaśnia firma. Jak dodaje Allegro, blokada będzie dotyczyła produktów wystawionych przez formularz, API oraz z pliku. 

Co z ofertami, które już są wystawione? Firma zapowiada, że nie będą one usuwane. Choć Allegro zachęca sprzedawców do samodzielnego zakończenia tych ofert. "W ten sposób razem z nami oraz innymi sprzedającymi wyrazisz swój sprzeciw wobec rosyjskiej i białoruskiej agresji" – pisze firma.


Foto: mat. prasowe