Heineken kończy z produkcją, reklamą i sprzedażą w Rosji

Heineken kończy z produkcją, reklamą i sprzedażą w Rosji

Heineken zaprzestanie produkcji, reklamy i sprzedaży marki Heineken w Rosji – poinformował Dolf van den Bring, dyrektor generalny. Firma podjęła już kroki w celu oddzielenia rosyjskiego biznesu od firmy Heineken.

"Heineken nie będzie już dłużej akceptował korzyści finansowych netto z naszej rosyjskiej działalności" – pisze w komunikacie dyrektor generalny Heineken. Jak dodaje, decyzja ta jest uzupełnieniem ogłoszonego wcześniej wstrzymania nowych inwestycji i eksportu do Rosji. Firma zdecydowała o zaprzestaniu produkcji, sprzedaży oraz reklamy marki Heineken w Rosji.

Jesteśmy zszokowani i zasmuceni, gdy obserwujemy rozwój tragedii na Ukrainie. Stoimy po stronie narodu ukraińskiego i kierujemy serce do wszystkich poszkodowanych. Wojna rządu rosyjskiego z Ukrainą jest niesprowokowanym i całkowicie nieuzasadnionym atakiem.

Dolf van den Bring, dyrektor generalny Heineken

Producent podjął już kroki w celu oddzielenia rosyjskiego biznesu od szerszej firmy Heineken. "Oceniamy strategiczne opcje dla przyszłości naszej rosyjskiej działalności. Widzimy wyraźną różnicę między działaniami rządu i naszych pracowników w Rosji" – pisze Dolf van den Bring.

Jednocześnie firma kontynuuje wsparcie na rzecz organizacji pozarządowych działających w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. " Jesteśmy dumni z tego, że nasi koledzy i lokalna firma operacyjna pracują na rzecz pomocy ludziom ujętym przez wojnę, którzy uciekli w bezpieczne miejsce do sąsiednich krajów" – przyznaje dyrektor generalny Heineken.


Foto: pixabay.com

Reklama