Nestle zawiesza inwestycje kapitałowe w Rosji

Nestle zawiesza wszystkie inwestycje kapitałowe w Rosji – informuje agencja Reutera. To zdecydowana odpowiedź producenta żywności na rosyjska inwazję w Ukrainie.

Nestle dołącza do firm spożywczych, które zdecydowały się ograniczyć swoją działalność na terytorium Federacji Rosyjskiej w odpowiedzi na agresję tego kraju wymierzoną w Ukrainę. W ostatnim czasie podobne decyzje podjeli m.in. Unilever, Coca-Cola czy PepsiCo.

Jak przekazuje agencja, Nestle zawiesza wszystkie inwetycje w Rosji oraz zaprzestaje wszelkich reklam w tym kraju. Producent będzie jednak nadal dostarczać podstawowe towary spożywcze w Rosji. Jak poinformował agencję Reutera rzecznik firmy, Nestle przestało eksportować i importować inne produkty, niż niezbędne artykuły spożywcze, jak kawa Nespresso lub woda S.Pellegrino.

Nestle z pomocą dla Ukrainy

Firma w ubiegłym tygodniu zadeklarowała także wsparcie dla osób dotkniętych wojną. Nestle przekazało w tym celu 1 milion franków szwajcarskich Międzynarodowemu Czerwonemu Krzyżowi. 

"W Nestlé priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo i wsparcie dla naszych pracowników w regionie. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc naszym zespołom i ich rodzinom w radzeniu sobie z tą sytuacją" – napisał Mark Schneider, dyrektor generalny Nestle.

Reklama