W tej sieci handlowej aż 80% pracowników stanowią kobiety

W tej sieci handlowej aż 80% pracowników stanowią kobiety

Kaufland zatrudnia w Polsce blisko 14 tysięcy pracowników, z czego ponad 80% stanowią kobiety. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet firma dziękuje wszystkim Paniom za ich zaangażowanie w codzienną pracę. 

W całej sieci Kaufland w Polsce zatrudnionych jest w sumie 11 240 pań. Zdecydowana część z nich pracuje w sprzedaży operacyjnej. Kobiety stanowią większość nie tylko w kontekście całego zespołu, ale także stanowisk kierowniczych – 60% z nich zajmują panie.

Kaufland docenia kobiety i stara się być dla nich przyjaznym miejscem pracy

Firma zapewnia pracownikom równość płac, dlatego też zatrudnione w sieci panie mają zagwarantowane takie samo wynagrodzenie jak mężczyźni na analogicznym stanowisku, o podobnym doświadczeniu i kwalifikacjach. Kobiety, które wracają z urlopu macierzyńskiego, kontynuują zatrudnienie na takich samych warunkach jak w momencie pójścia na urlop.

Ponad 80% naszej załogi stanowią kobiety. Zatrudnione Panie wnoszą do naszych szeregów entuzjazm, profesjonalizm, ogromne zaangażowanie i pozytywną atmosferę. Charakteryzują się niezwykłą empatią oraz inteligencją emocjonalną, co sprawia, że współpraca w naszym zespole to prawdziwa przyjemność. Od zawsze działamy na rzecz wspierania równości w miejscu pracy, oferując wszystkim jednakowe możliwości rozwoju i stwarzając warunki pracy oparte na wzajemnym szacunku. Nasze wartości są istotne dla pracowników, co przekłada się na długi średni czas zatrudnienia w naszej sieci.

Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska

Kaufland docenia ogromne zaangażowanie kobiet w wychowanie dzieci, dlatego stara się gwarantować im elastyczny czas pracy, aby ułatwić łączenie obowiązków zawodowych z rolą matki. Sieć wspiera kobiety już od pierwszych dni życia dziecka – każdy pracownik, któremu powiększyła się rodzina, otrzymuje wyprawkę dla maluszka z produktami Kaufland. W okresie pandemicznym Kaufland zorganizował także dla dzieci pracowników ferie zimowe w interaktywnej formie, aby zaktywizować je do wspólnej zabawy i w ten sposób pomóc rodzicom zapewnić pociechom atrakcje w tym trudnym czasie.

Z myślą o kobietach Kaufland podejmuje również wiele inicjatyw wykraczających poza miejsce pracy. Firma zachęca panie do bezpłatnych badań mammograficznych, z których można skorzystać w czasie godzin pracy. Już od 4 lat pracownicy mogą także wziąć udział w Biegu Kobiet Zawsze Pier(W)si, którego celem jest promowanie profilaktycznych badań piersi oraz wsparcie kobiet zmagających się z chorobą nowotworową W ciągu roku detalista organizuje również wiele webinarów dotyczących m.in. świadomego odżywiania oraz zdrowego stylu życia.


Źródło: inf. prasowa

Reklama