Rosjanie nie zatankują już na Circle K. Firma zawiesza działalność w kraju

Rosjanie nie zatankują już na Circle K. Firma zawiesza działalność w kraju

Circle K ze skutkiem natychmiastowym zawiesza działalność swoich 38 rosyjskich stacji paliw. To odpowiedź na atak Rosji na Ukrainę. Firma jednocześnie wdraża plan, który zapewni odpowiednie warunki rosyjskim pracownikom.

Właściciel sieci stacji Circle K, kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc. (Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, podjęła decyzję o zawieszaniu działalności Circle K w Rosji.

38 stacji paliw Circle K przestaje działać w Rosji

W Rosji Alimentation Couche-Tard Inc. posiada 38 stacji paliw Circle K zlokalizowanych w Sankt Petersburgu, Murmańsku i Pskowie, zatrudniając ponad 320 pracowników. Jak informuje firma, wdrażany jest już plan, który ma zapewnić odpowiednie warunki pracownikom.

Potępiamy agresję Rosji przeciwko Ukrainie i jej ogromny wpływ na życie zarówno Ukraińców, jak i Rosjan, dlatego podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności w Rosji. Firma Couche-Tard posiada swoje stacje w Rosji od prawie trzech dekad i jesteśmy dumni z naszych rosyjskich pracowników oraz ich oddanej pracy na rzecz lokalnych klientów i społeczności.

Brian Hannasch, dyrektor generalny Couche-Tard, właściciela sieci Circle K

Koncern wręcza milione wsparcie na rzecz Ukrainy

Poza zawieszaniem działalności rosyjskich stacji, właściciel sieci Circle K przekazał milion dolarów kanadyjskich na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża oraz rozpoczął globalną akcję mającą na celu zebranie kolejnych funduszy na rzecz Ukrainy. Docelowo koncern przekaże łącznie ponad 1,5 mln dolarów na rzecz międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

Circle K przekazuje paliwo dla ratowników z PCK i pomagającym przy granicy kierowcom Panek

Circle K Polska od początku wojny w Ukrainie realizuje szereg działań pomocowych mających na celu wsparcie uchodźców. Do tej pory firma nawiązała współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem, przekazując paliwo dla ratowników medycznych z PCK na potrzeby pomocy humanitarnej na granicy, w tym również transportu niezbędnych środków sanitarnych i żywności, a pracownicy PCK, aby dodać otuchy dzieciom na granicy, wręczali pluszowe misie z programu edukacyjnego Drogowe ABC.

Ponadto, Circle K dołączyło do akcji firmy PANEK CarSharing, niosąc pomoc potrzebującym na polsko-ukraińskiej granicy. Tysiąc samochodów firmy Panek, udostępnionych nieodpłatnie ochotnikom transportującym obywateli Ukrainy, mogło być bezpłatnie zatankowane na stacjach Circle K.

Darmowe posiłki i startery dla uchodźców na stacjach paliw

W tym tygodniu na 12 stacjach Circle K w pasie przygranicznym, zlokalizowanych w Krośnie, Jarosławiu, Przemyślu, Zamościu, Rzeszowie i Lublinie ruszają kolejne akcje skierowane do ukraińskich obywateli. Firma zapewni darmowe posiłki dla uchodźców wraz z ciepłymi i zimnymi napojami oraz przekaże bezpłatne startery z pakietem 500 min/30 dni oraz 10 GB/30 dni w ramach ogólnopolskiej akcji operatora sieci Plus.

Odpowiadając na realne potrzeby, Circle K wznawia akcję, w ramach której służby medyczne i mundurowe mogą otrzymać darmowe ciepłe napoje na stacjach w Krośnie, Jarosławiu, Przemyślu i Zamościu. 

W tych dniach nie pozostajemy obojętni na los naszych sąsiadów i skupiamy się na tym, aby nieść pomoc w jak największym zakresie. W pierwszej kolejności zainicjowaliśmy działania w trosce o naszych ukraińskich pracowników i ich rodziny. Zapewniamy im zwrot kosztów opieki medycznej oraz kosztów transportu dla rodzin, wsparcie finansowe w zakresie zakwaterowania, zapomogę z funduszu socjalnego w wysokości 1200 zł oraz profesjonalne wsparcie psychologiczne w ramach naszego wewnętrznego programu pomocowego.

Michał Ciszek, prezes Circle K Polsk

Foto: mat. prasowe

Reklama