W Toruniu powstanie największy hub handlowy w mieście. Ruszyła już budowa

W Toruniu powstanie największy hub handlowy w mieście. Ruszyła już budowa

Na początku lutego br. ruszyły prace związane z budową parku handlowego, który powstanie tuż przy istniejącym centrum handlowym Nowe Bielawy. Przestrzeń wypełnią nowe sklepy, w tym Komfort i NEONET. Na tym jednak inwestor nie poprzestanie. W planach jest bowiem stworzenie jeszcze jednego parku. W efekcie, powstać ma największy w Toruniu hub handlowy mający blisko 50 tys. mkw. GLA.

Działające od 20 lat centrum Nowe Bielawy będzie rozbudowane. Przy liczącym dziś 25 tys. mkw. GLA i 70 lokali obiekcie już wkrótce wyrośnie nowoczesny retail park. Budynek, którego budowa rozpoczęła się na początku lutego, zostanie otwarty w IV kwartale 2022 r.

Nowe Bielawy w ostatnich latach przeszły spektakularną modernizację, począwszy od nazwy i identyfikacji, przez wnętrza i rozwiązania pro-eko, po ofertę, którą wypełniły nowe marki. Teraz przed tym popularnym w Toruniu centrum handlowym otwiera się nowy, ekscytujący etap rozwoju, którego celem jest stworzenie nowoczesnego „destination center” o zasięgu regionalnym.

Barbara Wojdełko, Director w Newbridge
Centrum handlowe Nowe Bielawy (mat. prasowe)

Cel – największy handlowy hub w Toruniu

Rozpoczęta w lutym budowa nie jest jednak jedyną realizacją. Inwestor ma ambitne plany względem Torunia. Docelowo ma powstać jeszcze jeden retail park, który również wyrośnie tuż przy budynku centrum handlowego.

Jednym z celów realizowanych i planowanych inwestycji jest stworzenie nowoczesnego i zarazem największego w Toruniu hubu handlowego. Będzie to jedyna tego typu przestrzeń w mieście, która stanie się centrum codziennych zakupów torunian i mieszkańców regionu.  Kompleks składać się będzie z istniejącego już centrum handlowego Nowe Bielawy oraz dwóch nowych retail parków.

Barbara Wojdełko

Źródło/Foto: Newbridge Poland/Guarana PR

Reklama