IKEA zamyka sklepy w Rosji. Rosjanie rzucili się na ostatnie zakupy

IKEA zamyka sklepy w Rosji. Rosjanie rzucili się na ostatnie zakupy

IKEA od 4 marca br. wstrzymuje działalność w Rosji. Szwedzka sieć poinformowała o zamknięciu swoich sklepów w tym kraju oraz wstrzymaniu dostaw z oraz do Rosji i Białorusi.

"Wojna wywarła już ogromny wpływ na ludzi. Powoduje to również poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw i warunkach handlu. Z tych wszystkich powodów grupy firm postanowiły tymczasowo wstrzymać działalność IKEA w Rosji" – poinformowała firma. W rezultacie tej decyzji, 4 marca br. wszystkie sklepy IKEA zostały zamknięte dla rosyjskich konsumentów. 

Informacja o wstrzymaniu działalności detalicznej giganta meblowego wywołała wśród rosyjskich konsumentów spore obruszenie. Wielu z nich ruszyło przed 4 marca do sklepów sieci. W rezultacie w wielu lokalizacjach pojawiły się gigantyczne kolejki.

Grupa Inter IKEA podjęła decyzję o wstrzymaniu eksportu i importu z Rosją i Białorusią, a także zawieszeniu wszystkich operacji produkcyjnych IKEA Industry na terenie Federacji Rosyjskiej. Całkowicie wstrzymano także dostawy od wszystkich poddostawców z obu krajów. Zamknięte zostały również sklepy IKEA. Jak informuje Grupa Ingka, otwarte pozostają jedynie centra handlowe MEGA z uwagi na działające w nich apteki oraz sklepy spożywcze.

"Decyzje te mają bezpośredni wpływ na 15 000 współpracowników IKEA" – pisze grupa. Grupy spółek zapewnią im i ich rodzinom stabilne warunki zatrudnienia i dochodów.


Foto: mat. prasowe

Reklama