Wino na Dzień Kobiet? Porady eksperta

Wino niezmiennie pozostaje synonimem elegancji i dobrego smaku, dlatego jest świetnym wyborem, gdy chcemy zrobić prezent ukochanej kobiecie. Warto wówczas znać preferencje obdarowywanej osoby. Jaki stopień wytrawności? Jaki smak lub aromat? Jakie miejsce pochodzenia wina? Jeśli znamy odpowiedź na te pytania wtedy sytuacja jest dość prosta.

Trudności zaczynają się w momencie, gdy nie znamy ulubionych trunków osoby, której będziemy wręczać prezent. W tym przypadku kierunkiem poszukiwań powinny być tzw. bestsellery oraz wina z najpopularniejszych regionów winiarskich.

Dużym plusem takiego podejścia do poszukiwań jest łatwość znalezienia prezentu. Wina takie kupić można zarówno w sklepach specjalistycznych, jak i  w dyskontach czy sklepach wielkopowierzchniowych. Dostępne są w prawie wszystkich przedziałach cenowych.
Do kategorii najlepiej sprzedających się produktów bez wątpienia zaliczyć trzeba prosecco. Kobiety kochają to wino, doceniają delikatne bąbelki, subtelny smak  i swoistą elegancję. Warto pamiętać, że Henkell Freixenet oferuje swoje kultowe już Prosecco Mionetto w wersji półwytrawnej, BIO i różowej. Podobnie jak na Walentynki, wina rosé zawsze będą dobrym wyborem na tę okoliczność.

Szukając win z prestiżowych regionów winiarskich i decydując się na zakup wina czerwonego, pierwsze kroki kierujcie w stronę hiszpańskiego regionu Rioja, francuskiego Bordeaux lub włoskiej Toskanii. Wino Freixenet Chianti w pięknej, zdobionej butelce to idealny podarunek – będzie niezwykle elegancko i gustownie.

W poszukiwaniu win białych warto zwrócić się w kierunku Nowej Zelandii. Tamtejsze wina ze szczepu sauvignon blanc są ekspresyjne i bardzo aromatyczne. Nuty owoców tropikalnych, kwiatów i cytrusów bez wątpienia przypadną płci pięknej do gustu.


Tomasz Potrzebowski, Ekspert Rynku Wina w firmie Henkell Freixenet

Reklama