FPP gwarantuje 250 miejsc pracy i mieszkania dla uchodźców. A to nie koniec

FPP gwarantuje 250 miejsc pracy i mieszkania dla uchodźców. A to nie koniec

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) rozpoczęła intensywne działania w ramach zapewnienia zatrudnienia i zamieszkania dla uchodźców z Ukrainy w Polsce. Już dziś FPP gwarantuje 250 miejsc pracy i przygotowuje kolejne. Ponadto Federacja zapewni pomoc psychologiczną oraz zorganizuje miejsca dziennej opieki nad dziećmi. Obecnie FPP przygotowuje również pakiet rozwiązań ułatwiających zatrudnienie obywateli Ukrainy.

"Jest bardzo dużo pytań w zakresie dokumentacji dla cudzoziemców" – informuje FPP. Jak dodaje Federacja, osoby uciekające przed wojną nie muszą się nigdzie rejestrować, ani martwić się o sprawy dokumentacyjne. Nie muszą więc rejestrować się w punktach recepcyjnych czy składać jakiekolwiek wnioski legalizujące pobyt. Ci obywatele Ukrainy, którzy przebywają w Polsce a ich dokumenty utraciły ważność również nie muszą wyjeżdżać z kraju.

Praca dla wojennych uchodźców

Federacja Przedsiębiorców Polskich skupia się w swoich działaniach pomocowych na zapewnieniu pracy dla uciekających z Ukrainy uchodźców. Przewodniczący FPP mówi o pełnym pakiecie pomocowych, w którego skład wchodzi zapewnienie mieszkania, zatrudnienia, opieki dziennej dla dzieci, a także pomocy psychologicznej i pełnego wsparcia w zakresie legalizacji pobytu. "Zgłaszają się do nas setki potrzebujących i obecnie rozbudowujemy biuro obsługi tych zgłoszeń" – przyznaje Marek Kowalski.

Jako przedsiębiorcy robimy to, na czym znamy się najlepiej – zapewniamy pracę. Skupiliśmy się na błyskawicznym zapewnieniu bytu setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski – naszą granicę przekroczyło już ponad 281 tys. osób, a liczba ta szybko rośnie. To realna pomoc, obejmująca pełen pakiet: zapewnienie zamieszkania, zatrudnienia, opieki dziennej dla dzieci, pomocy psychologicznej, a także pełnego wsparcia w zakresie legalizacji pobytu w Polsce. Zgłaszają się do nas setki potrzebujących i obecnie rozbudowujemy biuro obsługi tych zgłoszeń. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pozwoli na sprawną i efektywną organizację pobytu tych osób w Polsce.

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich

FPP wspiera Naród Ukraiński i skierowała do polskiego rządu postulaty o pilne wprowadzenie pakietu rozwiązań, zapewniających ułatwienie dostępu do pracy i edukacji w Polsce dla obywateli Ukrainy oraz ich rodzin. Ponadto FPP oferuje bezpłatną pomoc dla wszystkich potrzebujących w zakresie legalizacji dokumentów, zatrudnienia i organizacji pobytu w Polsce pod adresem:


Reklama