Kaufland otwiera 3 sklepy w 1 dzień, w tym pierwszy w koncepcie mixed-use

Kaufland otwiera 3 sklepy w 1 dzień, w tym pierwszy w koncepcie mixed-use

Kaufland podczas jednego dnia otworzy aż trzy nowe placówki. Tym samym liczba placówek sieci wzrośnie do 235 lokalizacji. Dynamiczna ekspansja jest na ten moment jednym z głównych elementów strategii firmy. 

Już w czwartek 24 lutego Kaufland otworzy sklepy w trzech lokalizacjach – trzeci już market sieci w Koszalinie, drugi w Białymstoku oraz pierwszy w Starachowicach. Dwa z nich znajdują się centrach handlowych. Z kolei placówka z Koszalinie będzie pierwszym sklepem Kaufland w koncepcie mixed-use. Market wraz z innymi punktami handlowo-usługowymi znajduje się na parterze budynku mieszkalnego. Wyróżnikiem wszystkich sklepów jest one-stop-shopping, czyli dostęp do szerokiej oferty produktów i usług w jednym miejscu.

Kaufland nakierowany na dynamiczną ekspansję

Dynamiczna ekspansja jest jednym z głównych elementów strategii sieci Kaufland w Polsce. Jej plan zakłada otwarcie średnio 10 placówek w ciągu roku. Detalista jest także otwarty na różne koncepty, co potwierdza usytuowanie nowych placówek – w centrach handlowych oraz na parterze budynku mieszkalnego.

Sklep Kaufland w Białymstoku (mat. prasowe)

Klienci nowych placówek sieci będą mogli wybierać z szerokiego asortymentu Kaufland, który obejmuje kilkanaście tysięcy produktów, w tym m.in. artykuły świeże: owoce i warzywa, mięso, wędliny, sery oraz produkty mleczne, które w dużej części pochodzą od lokalnych producentów. W sklepach pojawi się także Strefa Świadomego Odżywiania, a w placówce w Starachowicach produkty wędzone na miejscu.

W trosce o komfort klientów i środowisko

Kaufland dużo uwagi przykłada do rozwiązań, które zapewniają konsumentom najwyższy komfort zakupów. Dla wygody kupujących w nowych sklepach umieszczono m.in. szafki depozytowe, gdzie kupujący mogą zostawić rzeczy osobiste oraz zakupy zrobione w innych placówkach, a także punkt informacji, gdzie można uzyskać pomoc, a także np. sprawdzić stan punktów PAYBACK. W sklepach zastosowano również wiele cyfrowych rozwiązań – kasy samoobsługowe, panele dotykowe, dzięki którym można sprawdzić cenę i skład produktów oferowanych na wagę czy ekrany wyświetlające aktualną ofertę promocyjną oraz treści dot. zrównoważonego rozwoju.

Dbając o środowisko, Kaufland zastosował w obiektach energooszczędne oświetlenie LED a przy dziale owoców i warzyw elektroniczne etykiety cenowe, które pozwalają zmniejszyć zużycie papieru. W sklepach znajdują się także automaty przyjmujące kaucjonowane butelki, za które klienci mogą otrzymać bon na zakupy w sklepach sieci. 

Atrakcje z okazji otwarcia

Z okazji otwarcia sklepów Kaufland przygotował dla klientów wiele atrakcji. Jedną z nich jest konkurs Koło Szczęścia, w którym można wziąć udział od czwartku 24 lutego do soboty 26 lutego w godz. 10-18, okazując paragon za zakupy o wartości minimum 100 zł. W puli nagród są produkty marek własnych Kaufland, takich jak K-Favourites, K-Bio, Liv&Bo (artykuły dekoracyjne inspirowane Skandynawią) oraz Bevola (artykuły do pielęgnacji i higieny dla całej rodziny).

Dodatkowo dla klientów odwiedzających nowo otwarte markety w dniu 24 lutego Kaufland przygotował również  poczęstunek oraz upominki – balony, róże i żetony do wózków. Z okazji tłustego czwartku pierwszych 1000 klientów w danym sklepie otrzyma pączka w prezencie.

W dniach 24 lutego – 2 marca kupujący mogą także liczyć na specjalną ofertę promocyjną. Niespodzianki czekają również na uczestników programu lojalnościowego PAYBACK – wystarczy od 24 lutego do  2 marca  zrobić zakupy za minimum 100 złotych, aby otrzymać 1000 punktów PAYBACK, co stanowi równowartość 10 złotych do wydania na zakupy.


Źródło: inf. prasowa

Reklama