ID Logistics finalizuje przejęcie amerykańskiego Kane Logistics

ID Logistics finalizuje przejęcie amerykańskiego Kane Logistics

ID Logistics poinformował o przejęciu 100% udziałów Kane Logistics, amerykańskiej firmy specjalizującej się w logistyce kontraktowej. To jedna z najważniejszych operacji ukierunkowanych na wzrost wewnętrzny w historii firmy – przyznaje Eric Hémar, prezes ID Logistics.

Jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, ID Logistics, podpisał umowę nabycia pełnego pakietu udziałów Kane Logistics w Stanach Zjednoczonych. Ruch ten umożliwi rozszerzenie działalności firmy o 20 nowych magazynów zlokalizowanych w całym kraju. Ich łączna powierzchnia wynosi 725 tys. mkw.

ID Logistics nie zwalnia tempa rozwoju

ID Logistics rozpoczął działalność w 2001 roku wspierająć międzynarodowy rozwój kilku dużych sieci handlowych. Jak przypomina Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny ID Logistic, w 2013 roku, wraz z przejęciem CEPL, firma przestawiła się na e-commerce i przygotowanie do obsługi handlu detalicznego. Firma wzmocniła swoją obecność w Europie niedawnym przejęciem GVT w krajach Beneluksu. Kolejnym ruchem jest przejęcie amerykańskiego Kane Logistic.

Dziś akwizycja Kane Logistics otwiera przed nami nowe perspektywy rozwoju w Ameryce Północnej, gdzie wzmacniamy nasze know-how, w szczególności w obsłudze klientów z branży towarów konsumpcyjnych w opakowaniach i witamy w naszym zespole doświadczonych oraz dynamicznych menedżerów.

Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny ID Logistics

W momencie zamknięcia, wartość transakcji będzie oparta na wartości firmy wynoszącej 240 mln dolarów i zostanie rozliczona w całości w gotówce. ID Logistics utrzyma stabilną strukturę finansową, ze wskaźnikiem zadłużenia przed FISR16 szacowanym na 2,6x proforma EBITDA po przejęciu. Akwizycja ta będzie miała wpływ na wzrost EBITDA Grupy ID Logistics od pierwszego roku konsolidacji.

Przejęcie Kane Logistics

Kane Logistics jest firmą wyspecjalizowaną w usługach magazynowania z wartością dodaną i logistyce kontraktowej. Została założona w Stanach Zjednoczonych w 1930 roku przez rodzinę Kane. W 2019 r. została przejęta przez Harkness Capital Partners w celu zbudowania platformy firmy do przyspieszenia jej wzrostu. W ciągu ostatnich 3 lat Kane Logistics dokonał głębokiej transformacji, tak aby stać się wiodącym graczem w logistyce kontraktowej, współpracującym z największymi producentami dóbr konsumpcyjnych w opakowaniach oraz żywności i napojów, a także specjalistami w zakresie dystrybucji.

Połączenie ID Logistics i Kane Logistics otwiera duże szanse na dalszy rozwój w przyszłości. Zespół Kane wykonał świetną pracę w budowaniu biznesu w ciągu ostatnich kilku lat. Skorzystaliśmy i docenialiśmy przywództwo oraz wieloletnie dziedzictwo rodziny Kane w tworzeniu firmy ukierunkowanej na obsługę klientów. Następny rozdział dla ID Logistics i Kane powinien być równie ekscytujący.

Ted Dardani, partner w Harkness Capital i członek zarządu Kane

Dzięki dodaniu usług o wartości dodanej do tradycyjnych usług logistycznych i wzmocnieniu zespołu, od 2019 r. Kane Logistics zwiększał swoje przychody o 20% rocznie, aby osiągnąć poziom 235 mln dolarów w 2021 r. Obecnie firma obsługuje 20 centrów logistycznych w całym kraju (zwłaszcza w Pensylwanii, Georgii, Ohio, Illinois i Kalifornii).

Bardzo mocno wierzę, że kulturowe dopasowanie obu organizacji jest bliskie perfekcji. ID Logistics jest idealnym i kolejnym partnerem, który może pchnąć firmę do przodu, zapewnić obsługę naszych klientów i pomóc w utrzymaniu trajektorii wzrostu. Jego wartości kulturowe są odzwierciedleniem naszych wartości, ma też bardzo mocno zaangażowany zespół zarządzający.

Tony Tegnelia, dyrektor generalny Kane Logistics

Po zamknięciu inwestycji zespół Kane będzie kontynuował pracę w firmie, w dalszym ciągu koncentrując się na zapewnieniu najwyższej jakości obsługi i rozbudowie bazy klientów.

Dwa lata po rozpoczęciu działalności w Stanach Zjednoczonych, wraz z przejęciem operacji logistycznych Nespresso, ID Logistics dysponuje środkami niezbędnymi do realizacji ambitnych planów rozwoju w regionie o dużym potencjale. Grupa będzie polegać na menedżerach Kane Logistics, którzy mają zarządzać całą jej działalnością w Ameryce Północnej.

Reklama