Unity Group przejmuje Global4Net i buduje pozycję lidera rozwiązań Magento

Unity Group przejmuje Global4Net i buduje pozycję lidera rozwiązań Magento

Unity Group obchodzi w tym roku 25-lecie firmy. Jednocześnie to także ćwierćwiecze e-handlu w Polsce. W tym wyjątkowym czasie firma informuje o przełomowym wydarzeniu. Do Unity Group dołącza Global4Net.

Współpraca Unity Group i Global4Net jest potwierdzeniem strategicznego dążenia do zbudowania europejskiego championa commerce transformation o dużej sile na międzynarodowym rynku. Ich działalność w ramach jednej grupy umożliwi osiągnięcie ok. 115 mln zł przychodów do końca 2022 r. Pozwoli także stworzyć lidera rozwiązań Magento w Polsce, z silnym potencjałem zagranicznym.

Unity Group x Global4Net – podwójna siła w Polsce i za granicą

Technicznie transakcja obejmowała przejęcie przez Unity S.A. 100% udziałów w Global4Net w zamian za 12% akcji nowej emisji pierwszej ze spółek i została sfinalizowana pod koniec 2021 r. Global4Net dołącza do Unity Group, ale zachowuje niezależność i odrębną tożsamość. Obecnie każda z firm ma wyróżniającą się obietnicę marki, trafiającą do innych potrzeb klienta. Zespoły obu firm chcą skupić się na dotrzymaniu tej obietnicy.

Przez 25 lat byliśmy świadkami i współtwórcami rzeczywistości polskiego handlu oraz procesu jego cyfryzacji. Z sukcesem zrealizowaliśmy ponad 500 projektów cyfrowej transformacji dla największych marek w Polsce i rośliśmy przez ten czas w tempie wyprzedzającym rynek. W wyniku pandemii proces przestawiania handlu na cyfrowe tory przyspieszył i przeskoczył w ciągu roku o mniej więcej 10 lat, diametralnie zmieniły się przyzwyczajenia zakupowe konsumentów, a wraz z tym – również oczekiwania firm handlowych.  By sprostać tym potrzebom w jeszcze większym stopniu, zdecydowaliśmy się wzmocnić nasze kompetencje i zaprosić do Unity Group zespół Global4Net. To silna firma, w której, podobnie jak u nas, działają niezwykle doświadczeni eksperci technologii Magento - najpopularniejszej platformy do tworzenia systemów e-commerce na świecie. W erze globalnego boomu na projekty digitalizacyjne liczą się przede wszystkim ludzie – silne i liczne zespoły najlepszych z najlepszych. Wierzymy, że działając wspólnie możemy zaoferować nie tylko jeszcze lepszą i szybszą obsługę dla naszych klientów, ale także coraz ciekawsze projekty dla naszych pracowników.

Grzegorz Kuczyński, CEO i Managing Partner Unity Group

Spodziewanym efektem ekonomicznym połączenia potencjałów Unity Group i Global4Net ma być osiągnięcie ok. 115 mln zł przychodów do końca 2022 r. (versus 65 mln zł samej Unity Group w 2021). To oznacza także wyraźne wzmocnienie filaru commerce transformation w Grupie Euvic – a właśnie za ten obszar odpowiada w niej Unity Group.

Jestem niezwykle dumny, że nasze organizacje były w stanie połączyć siły. Świat technologii rozwija się bardzo dynamicznie, a chcąc budować trwałą przewagę konkurencyjną w tym obszarze konieczne jest otwarcie na współpracę i wzajemną wymianę doświadczeń. Tylko w ten sposób możliwe jest nadążanie za intensywnością zmian technologicznych pozwalające na zapewnienie kompleksowej obsługi w obszarze e-commerce. Łącząc silne strony obu firm jesteśmy w stanie robić to jeszcze efektywniej i rozwijać biznesy naszych klientów. Jestem przekonany że skutecznie kreując liderów e-commerce sami staniemy się liderem w obszarze nowych technologii na skalę europejską.

Andrzej Szylar, CEO Global4Net

Zespoły obu firm już wcześniej współpracowały ze sobą w ramach kilku przedsięwzięć, za każdym razem osiągając wyznaczone przez klienta cele. Teraz będą pracować ze sobą jeszcze bliżej, a ich możliwości znacznie się rozszerzą. W wyniku transakcji powstanie największy na polskim rynku zespół ekspertów Magento, tym samym wzrośnie potencjał technologiczny do obsługi wymagających projektów na rynkach zagranicznych. Co więcej, poważniejsze zaangażowanie w technologię Magento to szansa na dalszy rozwój partnerstwa z jej właścicielem – firmą Adobe.

W czasach zaostrzonej konkurencji można albo starać się utrzymać zajętą w wyścigu pozycję, albo aktywnie walczyć o zwiększenie przewagi. Zgodnie ze sportową retoryką my postawiliśmy na ofensywę z przyspieszeniem i razem z naszym partnerem zamierzamy nie tylko oferować bardziej kompleksowe usługi obecnym klientom, ale również wykorzystać nowy potencjał, startując w przetargach na duże, ciekawe projekty.

Marek Lose, CFO i Managing Partner Unity Group

Nowe możliwości dla klientów i pracowników

Klienci potrzebują pełnych kompetencji tzw. end-to-end i szybkiego czasu uruchomienia. Wspierając firmy handlowe w cyfryzacji, Unity Group i Global4Net koncentrowały się na transformacji ich sposobu działania z offline do online, starając się zachować przenikanie się kanałów tam gdzie to zasadne.

Wspólna oferta obu firm to szerszy wachlarz rozwiązań, bardziej kompleksowe usługi i sprawniejsze wdrożenia. Unity Group i Global4Net nie tylko zyskają w oczach klientów, także z rynków zagranicznych, ale staną się również jeszcze atrakcyjniejszym pracodawcą, oferującym dostęp do dużych i wymagających projektów poszukiwanych przez najlepszych ekspertów z branży IT.

Poziom jakości usług świadczonych w obszarze cyfrowej transformacji zależy w największym stopniu od pracy doświadczonych zespołów złożonych z najwyższej próby ekspertów. Dzięki współpracy Unity Group i Global4Net będziemy w stanie poszerzyć dostęp do rynku pracy i zaproponować najlepszym talentom atrakcyjną ofertę, bardziej dopasowaną do specjalistów na różnym etapie swojej ścieżki zawodowej, posiadającym bardzo ambitne oczekiwania wobec pracodawcy.

Grzegorz Kuczyński

 

Reklama