Polska pierwszym krajem na świecie z nowością od Ballantine's

Polska pierwszym krajem na świecie z nowością od Ballantine's

Ballantine’s, wiodąca marka szkockiej whisky w Europie rozszerza swoją ofertę o nowy wariant smakowy. Ballantine's Wild o mocy 30% ABV to napój alkoholowy, który jest wyjątkowym połączeniem słodkich aromatów wiśni i szkockiej whisky. Został specjalnie stworzony na potrzeby polskiego rynku, gdzie segment alkoholi smakowych wyraźnie zyskuje na popularności[1].

Ballantine's Wild zadebiutowała na polskim rynku w styczniu 2022 r. i jest to trzeci, po Ballantine's Brasil i Ballantine's Passion, wariant smakowy tej marki. Oferuje słodko-cierpki smak wiśni z nutami migdałów, które uzupełniają charakterystyczną bazę szkockiej whisky – smak suszonych owoców dodatkowo wzmacniają nuty owocowe dając złożone i satysfakcjonujące doświadczenie.

Polska priorytetowym rynkiem dla Ballantine’s

Zgodnie z preferencjami konsumentów, Ballantine’s Wild z 30% zawartością alkoholu ma zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na różne warianty smakowe wśród klientów poszukujących większego wyboru trunków na różne okazje. Pierwszym krajem na świecie, w którym pojawiła się nowość od Ballantine's jest Polska.

Jesteśmy niezwykle dumni, że Polska została pierwszym krajem na świecie, w którym zdecydowano się wprowadzić na rynek Ballantine‘s Wild. Uważnie obserwujemy trendy rynkowe i odpowiadamy na oczekiwania konsumentów. W ostatnim półroczu segment tzw. „whisky smakowych” rósł dwukrotnie szybciej, bo aż +12,8%[2] wolumenowo niż cała kategoria whisky + 5,5% [3]. To dla nas wyraźny sygnał, że konsumenci są gotowi na kolejne innowacje i warianty smakowe.

Craig van Niekerk, Senior Marketing Director w Wyborowa Pernod Ricard

Jak zaznacza firma, nowa whisky o dzikim sercu i słodkiej naturze ma przyciągnąć kolejne pokolenie jej fanów, jak również przekonać do siebie dotychczasowych amatorów „klasycznej” szkockiej.

Polska jest kluczowym rynkiem dla Ballantine's i zdecydowanie największym dla naszej gamy wariantów smakowych, a także jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie, jeśli chodzi o innowacje w świecie whisky. Jesteśmy niesłychanie zadowoleni, że możemy wprowadzić zupełnie nowy wariant, aby sprostać rosnącemu popytowi i zaoferować naszym fanom większy wybór na każdą okazję, potwierdzając nasze przekonanie, że nie ma złego sposobu na delektowanie się Ballantine's.

Mathieu Deslandes, Global Marketing Director w Ballantine's

Nowe doświadczenia smakowe dla konsumentów

Ballantine's Wild została stworzona przez zespół ekspertów pod kierownictwem Master Blendera Ballantine's – Sandy’ego Hyslopa. Długie miesiące eksperymentów z różnymi bazami whisky i dodatkowymi smakami zaowocowały nową wyjątkową whisky zachowującą charakterystyczne nuty smakowe stylu Ballantine's połączone z aromatem soczystej dojrzałej wiśni, która dodaje jej słodyczy.

Od 1827 roku wprowadzamy innowacje i przełamujemy standardy w produkcji whisky, a Ballantine's Wild nie jest tu wyjątkiem. Warianty smakowe mają się w Polsce wyjątkowo dobrze i chcielibyśmy oferować jeszcze większą różnorodność, tym razem przedstawiając nasz pierwszy wariant wzbogacony aromatem ciemnych owoców.

Sandy Hyslop, Master Blender Ballantine's

W Polsce, Ballantine's Wild dostępna jest na półkach sklepowych od stycznia 2022 roku, a w kolejnych miesiącach jej dostępność będzie rozszerzać się o nowe lokalizacje.


Źródło: inf. prasowa

[1] Przewiduje się, że kategoria alkoholi smakowych wzrośnie o dodatkowe 6% do 2025 roku (IWSR, 2021).
[2] Wyborowa Pernod Ricard za NielsenIQ – Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami – sprzedaż wolumenowa, Zmiana sprzedaży wolumenu w %, sprzedaż wartościowa, Zmiana sprzedaży wartościowej w %, wolumenowy udział rynkowy w %, wolumenowy udział rynkowy w % rok temu, Sprzedaż wolumenowa skumulowana, okres styczeń 2021-grudzień 2021 w porównaniu do stycznia 2020-grudnia 2020:, kategoria: whisky, segment alkoholi smakowych (wszelkie prawa zastrzeżone © 2021, NielsenIQ).
[3] Wyborowa Pernod Ricard za NielsenIQ – Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami – sprzedaż wolumenowa, Zmiana sprzedaży wolumenu w %, sprzedaż wartościowa, Zmiana sprzedaży wartościowej w %, wolumenowy udział rynkowy w %, wolumenowy udział rynkowy w % rok temu, Sprzedaż wolumenowa skumulowana, okres styczeń 2021-grudzień 2021 w porównaniu do stycznia 2020-grudnia 2020:, kategoria: whisky, segment alkoholi smakowych (wszelkie prawa zastrzeżone © 2021, NielsenIQ).

Reklama