Narodowy Holding Spożywczy ruszy jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku

Narodowy Holding Spożywczy ruszy jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku

Narodowy Holding Spożywczy ma zostać powołany w połowie 2022 roku. Taką deklarację złożył Henryk Kowalczyk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas wystąpienia podsumowującego 100 dni jego obecności w resorcie. Jak zaznaczył, prace nad jego budową zdecydowanie przyspieszyły. 

Przyspieszenie powołania Narodowego Holdingu Spożywczego Henryk Kowalczyk zapowiadał już na początku objęcia stanowiska w Ministerstwie. "Chcemy, żeby ten holding powstał w pół roku" – mówił w październiku ubiegłego roku. Teraz minister Kowalczyk informuje o znacznym przyspieszeniu prac nad jego budową.

Podczas wystąpienia 9 lutego br. Kowalczyk poinformował o porozumieniu podpisanym z Jackiem Sasinem oraz przekazaniu aktywów ośmiu spółek do Ministerstwa Aktywów Państowych. Na ten moment MRiRW oczekuje jeszcze na wycenę Krajowej Spółki Cukrowej, wokół której budowany będzie cały holding.

Narodowy Holding Spożywczy ma zostać utworzony na przestrzeni najbliższych miesięcy. Jak poinformował minister, powienien on zacząć funkcjonować jeszcze przed sezonem skupu owoców miękkich, który rozpoczyna się w czerwcu. Uzasadniając termin, zwrócił uwagę na łamanie zmów cenowych, które "w tym sektorze jest niezwykle istotne".


Foto: MRiRW

Reklama