Muszkieterowie z nowym magazynem. Inwestycja wesprze rozwój Bricomarché

Muszkieterowie z nowym magazynem. Inwestycja wesprze rozwój Bricomarché

Grupa Muszkieterów otwiera nowy magazyn logistyczny. Inwestycja w Panattoni Park Sosnowiec I będzie obsługiwać zarządzane przez Grupę supermarkety Bricomarché działające na południu Polski. Celem powstania nowego obiektu jest wsparcie dalszej ekspansji sieci, optymalizacja łańcucha dostaw i rozwoju kanału e-commerce.​

Uruchomiony właśnie magazyn, którego powierzchnia wynosi około 14 tys. metrów kwadratowych, będzie obsługiwać 1/3 sklepów z kategorii „dom i ogród” znajdujących się na południu kraju. Ponadto, dzięki transakcji powstało kilkadziesiąt nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców.

Umowa najmu pomiędzy firmami została zawarta w sierpniu 2021 roku. Kontynuacja współpracy z Panattoni jest jednym z elementów realizacji Nowej Strategii Logistycznej, przyjętej przez Grupę Muszkieterów w 2020 roku w odpowiedzi na rozwój szyldu Bricomarché oraz kanału sprzedaży online.

Chcemy jak najlepiej odpowiadać na potrzeby zarówno niezależnych przedsiębiorców prowadzących sklepy pod naszymi szyldami, jak również wszystkich klientów ich supermarketów, dlatego stale dążymy do zwiększania zasobów logistycznych oraz poprawiania jakości realizowanych dostaw. Uruchomienie nowego magazynu dla dynamicznie rosnącej sieci Bricomarché ma strategiczne znaczenie w kontekście dalszego rozwoju całej Grupy Muszkieterów. Poprzez inwestycję w Sosnowcu nie tylko skracamy odległość do sklepów na południu kraju, ale również inwestujemy w przyszłość.

Jacek Berger, Prezes Logistyki Grupy Muszkieterów w Polsce

Nowa inwestycja, która dzięki swojemu położeniu przy sieci nowoczesnych dróg i autostrad zapewnia łatwy dostęp do aglomeracji śląskiej oraz innych miast południowej Polski, wspiera optymalizację łańcucha dostaw Grupy Muszkieterów. Uruchomienie magazynu, a tym samym skrócenie odległości do supermarketów Bricomarché, w istotny sposób zmniejszy koszty logistyczne, jak również poprawi poziom realizacji zamówień, punktualność dostaw oraz jakość i bezpieczeństwo dostarczanego towaru.

Za logistykę Grupy Muszkieterów w Polsce odpowiada ITM Baza Poznańska Sp. z o.o, a główne centrum logistyczne Muszkieterów, pełniące funkcję bazy magazynowo-dystrybucyjnej zarówno dla sieci Bricomarché, jak i Intermarché, znajduje się w Swadzimiu.

Reklama