Lidl Polska z tytułem Top Employer. Już po raz 9. doceniono strategię HR

Lidl Polska z tytułem Top Employer. Już po raz 9. doceniono strategię HR

Niezależny Top Employers Institute corocznie przyznaje certyfikaty dla najlepszych pracodawców na świecie. Firma Lidl Polska po raz 9. znalazła się w gronie wyróżnionych firm, co oznacza, że należy do najlepszych pracodawców w kraju. W tym roku sieć Lidl została doceniona w sumie w 25 krajach, otrzymując także wyróżnienie Top Employer Europe.

Firmy, które otrzymały certyfikat Top Employers, dbają o to, aby ich pracownicy znajdowali się w centrum działań biznesowych oraz oferują członkom swoich zespołów sprzyjające środowisko pracy. Top Employers Institute analizuje organizacje na podstawie przekazanych zgłoszeń, tzw. dobrych praktyk HR. Zgłoszenie obejmuje 6 obszarów HR oraz 20 szczegółowych zagadnień, takich jak np. strategia personalna, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, uczenie się, dobra atmosfera pracy oraz różnorodność i integracja.

Co to znaczy być Top Employer?

Top Employers to firmy, w których wyjątkowa orientacja na pracownika jest stałym elementem strategii HR. Dla Lidla atrakcyjne środowisko pracy obejmuje pracowników, którzy mogą stale rozwijać się zgodnie ze swoim potencjałem, jak również utrzymywać równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.

Bycie w gronie Top Employers kolejny rok z rzędu to potwierdzenie, że objęta przez nas strategia personalna jest słuszna. Naszym pracownikom oferujemy kompleksowe szkolenia i programy rozwojowe, stosujemy politykę otwartej informacji zwrotnej, nagradzamy ich pracę atrakcyjnym wynagrodzeniem oraz gwarantujemy szereg dodatkowych benefitów. Orientacja na pracowników jest szczególnie istotna w tak dynamicznym środowisku, jakim jest handel detaliczny. Cieszymy się, że nasza praca w obszarze kształtowania i ciągłego doskonalenia strategii personalnej została również doceniona przez niezależną instytucję.

Marta Florczak, Członek Zarządu Lidl Polska

Warto podkreślić, że Lidl Polska od lat przyciąga kandydatów bardzo atrakcyjnymi warunkami pracy i wysokimi zarobkami – wyższymi niż średnie płace w handlu. Ponadto swojej załodze sieć gwarantuje szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, takich jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport, szkolenia oraz wyprawka „dla maluszka” i pierwszoklasisty, a także bezpłatny Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z pomocy psychologa, prawnika i doradcy finansowego.

Biorąc pod uwagę rok pełen wyzwań, który ponownie wpłynął na przedsiębiorstwa na całym świecie, sieć Lidl Polska nadal udowadnia, że utrzymanie dobrych praktyk HR w miejscu pracy jest dla niej priorytetem. Nieustannie stawia czoła wyzwaniom zmieniającego się miejsca pracy i bez wytchnienia dąży do tego, aby pozytywnie wpływać na życie swoich pracowników.

David Plink, CEO Top Employers Institute

Jedną z zalet pracy w Lidl Polska jest również szansa na rozwój zawodowy – firma promuje równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne. Od września wszyscy pracownicy oraz ich bliscy mogą poszerzać swoje kompetencje, dzięki bezpłatnemu dostępowi do eTutor, platformy do samodzielnej nauki języków obcych online.


Top Employers Institute jest globalną instytucją zajmującą się certyfikacją wyróżniających się warunków pracy pracowników. Poprzez swój program certyfikacji umożliwia firmom ocenę i poprawę warunków pracowniczych. Założony 30 lat temu Top Employers Institute wyróżnił w tym roku ponad 1 857 Top Employers w 123 krajach na 5 kontynentach. Tegoroczni laureaci Top Employers wspólnymi siłami mają pozytywny wpływ na życie ponad 8 000 000 pracowników na całym świecie.

Źródło: inf. prasowa

Reklama