MDC2 realizuje pierwszy projekt w partnerstwie z Fortress REIT Limited

MDC2 realizuje pierwszy projekt w partnerstwie z Fortress REIT Limited

MDC2 – działający na polskim rynku deweloper zrównoważonych powierzchni magazynowych i przemysłowych – podpisał umowę z Fortress REIT Limited – największym w RPA właścicielem i deweloperem nieruchomości logistycznych klasy premium. 

Pierwszym projektem realizowanym wspólnie z Fortress REIT Limited będzie MDC2 Park Łódź South, zlokalizowany w centralnej Polsce. To trzecia inwestycja logistyczna MDC2 i zarazem trzeci park logistyczny Fortress REIT Ltd. w Polsce. 

MDC2 Park Łódź South to projekt realizowany przez MDC2, który został ogłoszony we wrześniu 2021 roku. Pomieści centrum dystrybucyjne zlokalizowane w Polsce Centralnej, na południe od Łodzi, u zbiegu autostrady A1 i dróg krajowych nr 91 i 12. Inwestycja dostarczy 80 000 mkw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej, której oddanie do użytku jest planowane na III kwartał 2023 r.

Wizualizacja MDC2 Park Łódź South.
Mat. prasowe

Bardzo cieszy nas pozyskanie tego projektu, ponieważ doskonale wpisuje się on w strategiczny profil inwestycyjny Fortress REIT Limited. MDC2 Park Łódź South zapewni nie tylko najwyższy standard dla nowoczesnego obiektu logistycznego typu big-box, ale także spełni wymagania dotyczące odpowiedzialności środowiskowej oraz zrównoważonego budownictwa. To kryteria coraz częściej poszukiwane przez najemców.

Maciej Tuszyński, Dyrektor Zarządzający na Europę w Fortress REIT Limited

MDC2 Park Łódź South jest zaprojektowany i budowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i strategią ESG; zespół ds. budowlanych MDC2 dąży do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. ESG stanowi podstawę strategii MDC2 – wszystkie obiekty dostarczane przez firmę na rynek spełnią najwyższe standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, w tym m.in.: 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie będzie podlegało recyklingowi, a dachy budynków będą przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych.

Zrównoważone parki logistyczne i centra dystrybucyjne cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem, ponieważ coraz więcej klientów poszukuje solidnych i dobrze zlokalizowanych punktów w łańcuchu dostaw. MDC2 Park Łódź South, ze względu na swoją centralną lokalizację, idealnie pasuje do strategii inwestycyjnej Fortress REIT, gdyż znajduje się w sercu głównego węzła dystrybucyjnego w Polsce. Przez następną dekadę polski rynek logistyczny będzie nadal wyprzedzał kraje Europy Zachodniej, zarówno pod względem wzrostu łącznej aktywności deweloperów, jak i popytu netto.

Hadley Dean, Założyciel MDC2

Źródło: informacja prasowa

Reklama