Carrefour wraca na grecki rynek. Pierwsze otwarcia przed latem 2022 r.

Carrefour wraca na grecki rynek. Pierwsze otwarcia przed latem 2022 r.

Carrefour poinformował o rozpoczęciu współpracy z Retail & More, spółką zależną TeleUnicom. Celem jest ponowne uruchomienie marki w Grecji. Oznacza to powrót Carrefour na tamtejszy rynek po 10 latach.

Współpraca Carrefour z Retail & More zwiastuje otwarcia nowych sklepów franczyzowych sieci w Grecji. Firmy skupią się na rozwoju marek Carrefour Market i Express. W planach nie ma otwarcia hipermarketów. Pierwsze sklepy w Grecji pojawią się jeszcze przed latem 2022 roku na Krecie.

Cieszymy się, że możemy ponownie uruchomić markę Carrefour w Grecji. Greccy konsumenci będą mieli okazję doświadczyć wielokanałowego ekosystemu Carrefour, który oferuje wysokiej jakości produkty i usługi dostępne dla wszystkich.

Vasilis Stasinoulias, dyrektor generalny Retail & More

Jak mówi Patrick Lasfargues, dyrektor wykonawczy ds. partnerstw międzynarodowych w Carrefour: marka i produkty sieci są bardzo dobrze znane greckim klientom. "TeleUnicom da nam najlepszą platformę do szybkiego i sprawnego wejścia na ten rynek" – dodaje.

Zdecydowaliśmy się stworzyć nową jednostkę biznesową zajmującą się dystrybucją żywności, ponieważ zapotrzebowanie na powrót Carrefour do Grecji było bardzo duże. Wszystkie nasze rozmowy z Carrefour Partenariat International potwierdziły nasze strategiczne wybory i ambicje związane z markami Carrefour Market i Express.

asilis Papadopoulos, prezes TeleUnicom

Carrefour powróci do Grecji po 10-letniej nieobecności. Wyjście z tego rynku w 2012 roku spowodowane było kryzysem.


Foto: carrefour.com

Reklama