Glovo z nowym właścicielem. Delivery Hero przejmuje udziały w spółce

Glovo z nowym właścicielem. Delivery Hero przejmuje udziały w spółce

Delivery Hero przejmuje większościowy pakiet akcji Glovo. 31 grudnia 2021 roku została podpisana umowa z udziałowcami Glovoapp23. W rezultacie Delivery Hero nabędzie dodatkowe 39,4% udziałów w Glovo w zamian za akcje Delivery Hero.

Dotychczas Delivery Hero było mniejszościowym udziałowcem Glovo. Firma posiadała około 44% udziałów na zasadzie nierozwodnionej. Dzięki przejęciu kolejnego pakietu akcji, Delivery Hero stanie się większościowym akcjonariuszem Glovo. 

Delivery Hero stanie się nowym właścicielem Glovo od drugiego kwartału 2022 roku

Jak zapowiadają firmy, zamknięcie transakcji ma nastapić w drugim kwartale 2022 roku. Pozostali akcjonariusze Glovo (w tym wstępnie zatwierdzeni nowi akcjonariusze) będą mogli przestrzegać umowy w okresie przed zamknięciem. W zamian za akcje Glovo, Delivery Hero wyemituje własne akcje sprzedającym po stałym kursie wymiany, który implikuje wielokrotną wycenę Glovo GMV zgodnie z aktualnymi poziomami transakcyjnymi Delivery Hero.

Zespół Delivery Hero od wielu lat podziwia i wspiera Glovo. Od samego początku byli liderami w branży, oferując usługi wielobranżowe. Ich koncentracja na produkcie i szybka realizacja zapewniły im wiodącą pozycję na 16 z 25 rynków, mimo że wystartowali o wiele lat później niż ich rówieśnicy. Będziemy nadal inwestować w zespół i produkt Glovo i dostrzegamy wiele możliwości dalszego usprawnienia ich działalności dzięki naszym zasobom i wiedzy.

Niklas Östberg, dyrektor generalny i współzałożyciel Delivery Hero

Po zamknięciu, Glovo będzie kontynuować działalność z dotychczasową marką i platformą w ramach obecnego zespołu zarządzającego kierowanego przez dwóch założycieli, którzy pozostaną zainwestowani w Glovo. Wraz z Delivery Hero będą wykorzystywać współdzieloną technologię, aby jeszcze bardziej poprawić wydajność i przyspieszyć rozwój produktów.

Glovo będzie kontynuować swoją obecną działalność

Delivery Hero i Glovo planują jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję lidera. Glovo na ten moment zajmuje czołowe pozycje aż na 16 z 25 rynków, na których jest obecne. W 2021 roku roczny wzrost organiczny spółki wyniósł 80%. Po sfinalizowaniu transakcji Glovo będzie kontynuować działalność z obecną platformą, marką i zespołem kierowniczym.

Założyłem Glovo w 2015 roku zaraz po studiach i uważam za niewiarygodne, jak technologia może mieć tak duży wpływ w tak krótkim czasie. Zmieniliśmy sposób, w jaki miliony użytkowników otrzymują swoje lokalne produkty i zarządzają swoim czasem w mieście. Tworzymy nowe możliwości online dla lokalnych sprzedawców i zapewniamy możliwości zarabiania kurierom pracującym z naszą platformą. Dzięki obecnym rynkom możemy obsłużyć ponad 700 milionów ludzi. Wierzę, że nasz potencjał jest niewykorzystany i cieszę się, że znalazłem partnera, który pasuje do naszych ambicji, kultury i będzie nadal wspierał tę przygodę, którą rozpoczęliśmy, aby dalej napędzać innowacje, wzmacniać naszą wielokategoriową ofertę i tworzyć dodatkową wartość dla wszystkich naszych interesariuszy i branży.

Oscar Pierre, dyrektor generalny Glovo

Glovo to pionierska aplikacja obejmująca wiele kategorii, łącząca użytkowników z firmami i kurierami, oferująca usługi na żądanie w lokalnych restauracjach, sklepach spożywczych i supermarketach, aptekach i sklepach detalicznych przy głównych ulicach. Firma jest obecna w ponad 1300 miastach w 25 krajach w Europie, Azji Środkowej i Afryce.

Delivery Hero to wiodąca na świecie lokalna platforma dostawcza, działająca w około 50 krajach w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Firma rozpoczęła działalność jako dostawca żywności w 2011 roku, a dziś prowadzi własną platformę dostawczą na czterech kontynentach. Ponadto Delivery Hero jest pionierem szybkiego handlu, nowej generacji handlu elektronicznego, którego celem jest dostarczanie klientom artykułów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego w mniej niż godzinę, a często w ciągu 10 do 15 minut.

Reklama