Właściciel marki Owolovo kupuje zakład produkcyjny "Owoc Sandomierski"

Właściciel marki Owolovo kupuje zakład produkcyjny "Owoc Sandomierski"

Real S.A., producent znanych musów owocowych Owolovo powiększa portfolio spółki o nowoczesny zakład produkcyjny „Owoc Sandomierski” w Bilczy.

Spółka sfinalizowała zakup przedsiębiorstwa w stanie upadłości, Grupy Sadowniczej „Owoc Sandomierski”. W ten sposób Real S.A. umocniła swą pozycję wśród najpoważniejszych graczy działających w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego w tej części Europy.

Nowym właścicielem „Owocu Sandomierskiego” jest rodzinna spółka z kapitałem polskim, działająca na rynku krajowym i międzynarodowym od 1990 roku. Real S.A. jest producentem popularnych musów i soków owocowo-warzywnych Owolovo. Zakup „Sandomierskiego Owocu” powiększył portfel spółki o siódmy zakład produkcyjny na terenie naszego kraju.

Akt notarialny o sprzedaży „Sandomierskiego Owocu” został podpisany 21 grudnia 2021 roku.

Na wartość majątku zakupionego przez Real S.A. przedsiębiorstwa „Sandomierski Owoc” składają się m.in. hale produkcyjno-magazynowe o łącznej pow. użytkowej ponad 14 tys. m2 wyposażone w nowoczesne linie technologiczne, w tym linie do produkcji soków NFC.

Ze wstępnych rozmów z prezesem Real S.A., Andrzejem Gajowniczkiem i prezesem Owolovo Krzysztofem Wasielewskim wynika, że w zakładzie będzie rozwijana m.in. produkcja popularnych soków i musów owocowych. W ciągu najbliższych lat planowane jest osiągnięcie przetwórstwa do 200 tysięcy ton owoców rocznie, w główniej mierze jabłek.

Fakt ten z pewnością wpłynie pozytywnie na współpracę z lokalnymi rolnikami i sadownikami.

 

Reklama