Jeszcze w tym roku BIO PLANET zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Jeszcze w tym roku BIO PLANET zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

W poniedziałek na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutuje spółka BIO PLANET, dystrybuująca najwyższej jakości certyfikowaną żywność ekologiczną pochodzącą z Polski oraz kilkudziesięciu krajów ze wszystkich kontynentów. Firma od 2015 roku była notowana na rynku NewConnect.

W ofercie publicznej jeden z akcjonariuszy spółki, Organic Farma Zdrowia S.A., oferował do 702 000 akcji istniejących, a spółka – do 200 000 akcji nowej emisji serii D. Ostateczna liczba akcji, na które inwestorzy złożyli zapisy, w ramach oferty wynosiła 350 879, w tym 200 000 akcji nowej emisji serii D oraz 150 879 akcji sprzedawanych. W ramach publicznej subskrypcji akcji serii D w transzy małych inwestorów przydzielono akcje nowej emisji 103 inwestorom, a w transzy dużych inwestorów – jednemu.

Wartość oferty publicznej wyniosła 9,8 mln zł, z czego spółka pozyskała 5,6 mln zł w ramach emisji akcji serii D. Cenę emisyjną i sprzedaży ustalono na 28 zł. Celem emisji jest pozyskanie środków na budowę nowych, własnych zakładów konfekcjonowania o łącznej powierzchni ok. 5 tys. mkw., które zastąpiłyby te funkcjonujące obecnie w obiektach wynajmowanych.

BIO PLANET od 2006 roku konfekcjonuje (paczkuje) i dystrybuuje certyfikowaną żywność ekologiczną. Oferta spółki obejmuje około 7 000 produktów, które zaspokajają potrzeby stale rosnącej liczby konsumentów zainteresowanych żywnością bio. Firma dostarcza zarówno towary pod marką własną „Bio Planet” (około 600 wyselekcjonowanych bio produktów, w tym 300 z kategorii "świeże warzywa i owoce bio"), jak i innych, uznanych producentów żywności ekologicznej.

Spółka posiada rozwinięte zaplecze logistyczno-transportowe: dwa własne zakłady konfekcjonowania produktów suchych oraz zakład konfekcjonowania produktów świeżych, oraz cztery punkty przeładunkowe w Toruniu, Poznaniu, Dąbrowie Górniczej i Oleśnicy pod Wrocławiem.


Źródło informacji: PAP MediaRoom