Znamy wyniki Konkursu Piw Rzemieślniczych Kraft Roku

Znamy wyniki Konkursu Piw Rzemieślniczych Kraft Roku

Organizatorzy Konkursu Piw Rzemieślniczych Kraft Roku ogłosili wyniki edycji 2021. Międzynarodowe Jury za najlepsze piwo Konkursu uznało 9th. Anniversary Barrel Aged uwarzone przez Wojtka Frączyka w Browarze Widawa (woj. dolnośląskie). Zdobywca tytułu Kraft Roku 2021 pokonał 651 innych piw.

Konkurs organizowany jest od 2007 roku przez Browamatora, jednego z głównych dostawców surowców do warzenia piwa w Polsce. Najlepsze piwo Konkursu otrzymuje tytuł Kraft Roku. Zgodnie z Regulaminem, do Konkursu można zgłosić piwa dostępne w sprzedaży komercyjnej oraz – co bardzo ważne – piwa uwarzone przez piwowarów znanych z imienia i nazwiska. Zwycięzca edycji 2021 został zgłoszony w kategorii Wood & Barrel Aged Baltic Porter i pod finałową ocenę Grand Jury trafił razem ze wszystkimi złotymi medalistami w 55 kategoriach konkursowych.

Na zdjęciu: Wojtek Frączyk odbiera nagrodę podczas Finału i Ogłoszenia Wyników KPR Kraft Roku 2021 w Hotelu Grand Boutique w Rzeszowie 11 grudnia 2021.
Foto: Organizator

Browary, które zdobyły najwięcej medali w KPR 2021 to Browar Trzech Kumpli i Browar Nepomucen (po 9 medali), Jan Olbracht Rzemieślniczy, Browar Zamkowy Cieszyn, Browar PINTA, Browar Fortuna, Brokreacja, Brofaktura, AleBrowar (po 5 medali).

Tegoroczna edycja okazała się rekordowa pod względem liczby zgłoszonych piw. Jury oceniło łącznie 652 piwa w 55 kategoriach (wzrost o 47 w porównaniu z ostatnią edycją z 2019 roku) ze 116 polskich browarów. Oceną piw zajmował się zespół doświadczonych, certyfikowanych sędziów piwnych z Polski, Słowacji, Austrii i USA pod przewodnictwem Tomasza Kopyry. Sędziowie spędzili 3 dni w Siedlisku Janczar na Podkarpaciu. Ekipa Konkursu, wliczając stewardów i obsługę liczyła w tym roku niemal 50 osób.

Sędziowe piwni z Polski, Słowacji, Austrii i USA ocenili w sumie 652 piwa.
​Foto: Organizator

Pełne wyniki zawierające nazwy piw, browarów oraz autorów receptur w każdej z 55 kategorii znajdują się na oficjalnej stronie Kraft Roku: https://kraftroku.pl/post/kpr-kraft-roku-2021-wyniki,24.html

Reklama