FedEx Express zakończył wdrażanie nowego typu opakowania

FedEx Express zakończył wdrażanie nowego typu opakowania

FedEx Express zakończył wdrażanie nowego typu opakowania. W ofercie przewoźnika pojawiły się opakowania wielokrotnego użytku, które klienci mogą ponownie wykorzystać do zwrotu zamówionych produktów. To propozycja bardziej zrownoważonych przesyłek e-commerce w Europie. 

Firma wprowadza ofertę opakowań wielokrotnego użytku, aby zmniejszyć ilość odpadów i promować zrównoważone podejście
w procesie zwrotów. Klienci będą mogli ponownie zamknąć paczkę i zwrócić w niej zamówione produkty. Opakowanie zostało stworzone dla przesyłek o wadze do 2,5 kg, jest oferowane w trzech rozmiarach. Dostępna jest również opcja, w której opakowania zostało wyściełane warstwą materiału w technologii bąbelkowej.

Opakowania wielokrotnego użytku od FedEx występują w trzech rozmiarach: Small, LArge, ExtraLarge.

Zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów FedEx opakowanie jest bezpłatne, podobnie jak pozostałe opakowania różnej wielkości dostępne w portfolio firmy.

Dodanie produktów wielokrotnego użytku do naszej oferty opakowań może przynieść realną zmianę, promując pozytywną zmianę w sposobie myślenia i zachowania konsumentów. Chociaż w handlu elektronicznym nie zawsze udaje się unikać zwrotów, widzimy wśród konsumentów rosnącą świadomość potrzeby ograniczania liczby opakowań, oraz możliwość ich ponownego wykorzystania.

David Canavan, Chief Operating Officer, FedEx Express Europe

Jak dodaje David Canavan, opakowanie wielokrotnego użytku to jeden ze sposób, w jaki firma może ułatwić swoim klientom dokonywanie zrównoważonych wyborów.

 

Reklama