Pierwszy magazyn eobuwie.pl poza granicami Polski otwarty

Pierwszy magazyn eobuwie.pl poza granicami Polski otwarty

Eobuwie.pl stawia na intensywny rozwój. Zgodnie z zapowiedzią otworzono nowe centrum logistyczne w Bukareszcie. Obiekt o powierzchni 15 tys. m kw. będzie obsługiwał kluczowe dla firmy rynki na południu Europy: Rumunię, Bułgarię i Grecję.

Nowy magazyn pomieści ponad 2,5 mln sztuk produktów. W pierwszej fazie będzie to asortyment eobuwie.pl, a w przyszłości również z portfolio MODIVO. Mieszkańcy Bukaresztu będą mogli skorzystać z usługi "Next Business Day" – zamówione produkty trafią do nich już następnego dnia po zamówieniu.

 

Otwarcie nowego centrum logistycznego to ważny krok w rozwoju eobuwie.pl. Do tej pory wszystkie rynki były obsługiwane przez centrum w Zielonej Górze. Powstanie przestrzeni dystrybucyjno-logistycznej w Rumunii jeszcze bardziej usprawni procesy obsługi rynków w tej części Europy. Dodatkowym atutem wybranej przez nas lokalizacji jest komfortowy dojazd do Sofii i dalej do Aten. Bułgaria i Grecja to także kluczowe dla nas regiony. Zależy nam na tym, aby coraz większej liczbie klientów z tej części Europy zagwarantować jeszcze szybsze dostawy.

Damian Zapłata, prezes zarządu eobuwie.pl S.A.

Eobuwie.pl S.A. w kolejnych latach będzie rozwijać centrum logistyczne w Bukareszcie – plany zakładają zwiększenie przestrzeni użytkowej nawet do 50 tys. mkw. Ponadto spółka będzie kontynuować rozbudowę obiektów logistycznych w Zielonej Górze.

Zgodnie z przyjętą strategią w perspektywie do 2025 roku 40% dostaw ma być realizowanych następnego dnia od zamówienia. Rozwój zaplecza logistycznego i koncentracja na efektywnym łańcuchu dostaw są więc ważnym elementem w realizacji tych ambitnych celów.

Damian Zapłata

Prezes eobuwie.pl podkreśla także, że wszystkie inwestycje mają na celu przygotować spółkę na wzrost i zwiększenie skali biznesu, jaką w najbliższych latach planuje osiągnąć.

Reklama